یلدای بوشهر با نکوداشت «ایرج شمسی‎زاده»+ تصاویر

یلدای بوشهر با نکوداشت «ایرج شمسی‎زاده»+ تصاویر

خلیج فارس: در آیینی همزمان با شب یلدا، ویژه نامه نکوداشت حیات ادبی ایرج شمسی زاده شاعر فقید بوشهری رونمایی شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این آیین غلامعلی میگی نژاد شهردار بوشهر، عبدالخالق برزگر زاده رئیس شورای اسلامی بوشهر و چند تن از پیشکسوتان رسانه ای در عمارت گلشن بوشهر برگزار شد.

اجرای موسیقی محلی، خیام خوانی و حافظ خوانی از دیگر برنامه های این آیین نکوداشت بود.

به نوشته ایرنا، شمسی زاده شاعر فقید بوشهری با همه توانمندی در سرودن انواع شعر بویژه شعر محلی در زمان حیاتش مجموعه ای از شعرهایش را منتشر نکرد.

با این حال سال هاست اشعار مانایی از وی در گستره شعر کلاسیک، سپید و محلی در در مطبوعات استان بوشهر به چاپ می رسد.

شمسی زاده سال ۱۳۲۱ خورشیدی در گناوه چشم به جهان گشود و در ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۳ به دلیل ابتلای بیماری سرطان در زادگاهش بدرود حیات گفت.

در این ویژه نامه با عنوان (بوشهرنامه) آثاری از نویسندگان و شاعران بنام استان بوشهر در وصف شمسی زاده به رشته تحریر در آمده است.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول بوشهر نامه حمید آب آذر است که با همکاری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بندر بوشهر آن را نشر داده است.

این مراسم از سوی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بندر بوشهر برگزار شد، برنامه های دیگری نظیر شاهنامه خوانی، خیام خوانی، حافظ خوانی، موسیقی سنتی و سفره شب یلدا اجرا شد.

http://img7.irna.ir/1394/13940930/3010221/3010221-4712675.jpg

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر