پورفاطمی پس از مجلس کجای معادلات می‌ماند، شهریاری به چند تغییر فکر می‌کند؟

پورفاطمی پس از مجلس کجای معادلات می‌ماند، شهریاری به چند تغییر فکر می‌کند؟

خلیج فارس: برخی معتقدند حوزه دشتی و تنگستان تنها میدانی است که دشواری ها و معادلات آن دامن نماینده سیاسی دولت در استان را نیز خواهد گرفت و فضای برتری پیش آمده برای راست ها در این شهرستان، آماده سرایت به مرکز استان و سایر شهرستان ها است.

خلیج فارس: فضای دشتی و تنگستان در روزهای بعد از انتخابات آرام است. حداقل خبری از اعتراض کاندیداها به نتایج انتخابات نیست. البته این شاید به ترکیب کاندیداهای باقی مانده در رقابت روز آخر بر می گردد. بیشتر کاندیداها نه هرگز در موضوعات دو شهرستان حضور عملی داشتند و نه افکار عمومی آنها را می شناختند. بدیهی است کسانی که در قبال مسایل دو شهرستان موضع مشخصی نداشتند امروزه نیز خاموشی اختیار کنند و در کنج ذهن و خاطره مردم بی اثر بمانند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ از عکس العمل کاندیداها نسبت به این آزمون که بگذریم هواداران و لیدرهای دو گروه نیز نتایج انتخابات را پذیرفته اند و با روانه کردن پیامهای مکتوب و شفاهی در محافل حقیقی و گروههای مجازی برای روزهای بعد از هفتم خرداد ۹۵ (آغاز دوره جدید مجلس) آماده می شوند.

در فضای مجازی اما بسیاری از گروههای تشکیل شده از سوی هواداران هر دو طرف با پایان ماموریت انتخابات جمع شدند. البته برخی از گروهها با تغییر نام و تغییر گفتمان باقی ماندند و در روزهای بعد از انتخابات از حفظ انسجام و ادامه راه سخن گفتند.

برخی نیز با مقصر جلوه دادن گروهها و مردم مناطق گوناگون شهرستانهای حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان آنچه در پستوی دلشان مانده بود را تکاندند. برخی نیز دست به نوشتار و تکثیر آن در فضاهای مجازی شدند و اهالی تنگستان را به اهمال و سستی در انتخاب گزینه مد نظر متهم کردند.

در سوی دیگر میدان اما اخبار و شایعات چندی نیز به گوش می رسد. خبر بیماری کاندیدای پیروز اولین موضوعی بود که دهان به دهان چرخید. به ویژه عدم حضور فرد منتخب در فضای عمومی و مجازی این شایعه را دامن زد، اما درج اطلاعیه برگزاری جشن در مصلای نماز جمعه خورموج به این شایعه پایان داد ولی عدم برگزاری آن در روز سه شنبه هفته جاری، سوالاتی را نیز در ذهن چامعه ایجاد کرد.

باقی ماندن گروههای مجازی بدون طرح موضوعات راهگشا و دخیل در سرنوشت واقعی مردم چندان به فایده و مطلوب نیست اما هدف از فعالیت آنها با نامهای دیگر، انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و روستا در سال ۹۶ است.

راست ها به تدام حضور خود بر کرسی های شورا در اغلب شهرهای دشتی امیدوارند و خیز اصلاح طلب ها نیز برای تصرف کرسی های شورا کلید خورده است. در نشست های حقیقی و گروههای مجازی حتی از یافتن گزینه های مطلوب سخن گفته می شود. برخی از گروهها نیز با نقد عملکرد خود به ویژه در سمت چپ این رقابت، برای تصحیح اشتباهات میدانی خود در انتخابات بعدی حاضر می شوند.

با این وجود اما پورفاطمی نماینده چهار دوره دشتی و تنگستان تاکنون واکنشی به انتخابات نشان نداده است و باید منتظر ماند و دید وی بعد از هفتم خرداد و پایان کار این مجلس، در کجای مسایل دشتی و تنگستان می ایستد و آیا به شکل دهی گروهی منتقد فکر می کند یا اینکه کل فضای دو شهرستان را به پیروز رقابت و هواداران او واگذار خواهد کرد؟

شاید پورفاطمی اصلا به بوشهر نیاید و به بازیگری در سطح ملی بپردازد و مسایل منطقه ای را به بازیگران علاقه مند در این عرصه واگذار کند. وی در انتخابات امسال توسط شورای نگهبان ردصلاحیت شد و امکان حضور در رقابت را نیافت.

از سویی دیگر برخی معتقدند حوزه دشتی و تنگستان تنها میدانی است که دشواری ها و معادلات آن دامن نماینده سیاسی دولت در استان را نیز خواهد گرفت و فضای برتری پیش آمده برای راست ها در این شهرستان، آماده سرایت به مرکز استان و سایر شهرستان ها است.

برخی اما اعتقاد دارند نماینده اصولگراها بیش از آنکه مسایل را احساسی بنگرد معقول و منطقی به موضوعات نگاه می کند و در هنگامی که شعار همراهی با دولت را سرداده است، با مجموعه اجرایی شهرستان و استان مدارا خواهد کرد و تنها به تغییرات محدود قانع شده و منتظر انتخابات ریاست جمهوری بعد می ماند.

منبع: سایت خبری مند

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر