پرتاب به نقطه صفر!

پرتاب به نقطه صفر!

خلیج فارس: فدراسیون دوومیدانی در حالی از پیگیری حل مشکل لیلا رجبی قهرمان پرتاب وزنه خبر می‌دهد که این ملی‌پوش مدعی است به خاطر بی‌توجهی‌ها، بی‌خیال ورزش حرفه‌ای و حضور در المپیک ۲۰۱۶ شده و برای حفظ سلامتی‌اش تمرین می‌کند!

به گزارش «خلیج فارس»؛ همچنین اردوی ملی پوشان دو و میدانی کشور در شرایطی از فردا در کیش آغاز می شود که خبری از حضور لیلا رجبی نیست.

لیلا رجبی پنج شنبه گذشته در مصاحبه ای با خبرگزاری ایرنا از قول مسئولان برای اعلام برنامه حمایتی شان تا روز شنبه (دیروز) سخن گفته بود و ادامه داد که اظهارنظر درباره موفقیتش در برزیل، بستگی به جلسه روز شنبه دارد.

اما گویا آبی از فدراسیون نشین ها برای لیلا رجبی گرم نشده که در تازه ترین اتفاق، همسرش از خداحافظی وی با المپیک گفته است تا همه چیز در خصوص این سهمیه ایران به نقطه صفر نزدیک شود.

باید دید این اظهارنظر، تلاشی برای جلب توجه مسئولان فدراسیون و واکنش آنها است یا آنکه لیلا رجبی قید مسابقات المپیک ریو را زده است؟

التماس های لیلا رجبی، دلیل خداحافظی وی بود

پیمان رجبی دونده بوشهری و همسر لیلا رجبی گفت: لیلا رجبی برای تایید برنامه هایش چهار بار التماس مسئولان کرد و هر بار به نوعی اذیت شد و این مساله عامل خداحافظی وی از المپیک است.

مربی این دونده زن در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما افزود: نمی توان یک ورزشکار حرفه ای را مجبور کرد تا تمرینات را برای حضور در مسابقات المپیک ادامه دهد. شرایطی که مسئولان برای لیلا رجبی به وجود آورده اند طوریست که وی الآن فقط می خواهد یک زندگی آرام و بی دردسر داشته باشد و برای خودش تمرین کند نه المپیک!

وی گفت: حدود هشت سال از حضور لیلا رجبی در ایران می گذرد و وی هر سال برای حضور در مسابقات پیش رو از سوی مسئولان مربوط به نوعی اذیت و آزار شد در صورتی که وقتی در زادگاهش (بلاروس) تمرین می کرد هیچ یک از آن ها را نه دیده و نه شیده بود چه رسد که با این مشکلات دست و پنجه نرم کند.

مربی و همسر بانوی پرتابگر المپیکی کشورمان افزود: در سال های ابتدایی حضور لیلا در ایران به عنوان ورزشکار در زمان حضور کریمی در فدراسیون، برخی ها می گفتند وی خارجی است و نباید در تیم ملی باشد. در زمان ریاست داوری و بعد از المپیک لندن با هزینه شخصی ۶ ماه در بوشهر تمرین کردیم و لیلا در بازی های آسیایی اینچئون حضور موفقی را با کسب مدال نقره تجربه کرد.

رجبی گفت: در زمان سرپرستی طباطبایی، لیلا موفق به کسب سهمیه المپیک شد و بعد از آن حدود چهار ماه قبل مسئولان مربوطه از ما برنامه تمرینی خواستند که بلافاصله ارائه کردیم. اما هیچ گونه واکنشی برای ایجاد فضا مناسب برای اجرای برنامه ها فراهم نکردند تا این که مجید کیهانی به عنوان رییس فدراسیون انتخاب شد.

وی افزود: تا کنون حدود ۶ بار برنامه را به فدراسیونی ها ارائه کردیم و هر بار از آن ایراداتی گرفتند و تغییر دادیم اما در این شرایط از پرداخت هزینه های مربوط به آغاز تمرین خبری نیست در صورتی که فدراسیونی ها برای (قنبرزاده و احسان حدادی) ۲ ورزشکاری که هنوز سهمیه المپیک را به دست نیاورده اند با هزینه های کلان اقدام به جذب مربی و آغاز برنامه های تمرینی آن ها کرده اند.

پیمان رجبی ادامه گفت: تاکنون تمام قول های کیهانی رییس فدراسیون در حد حرف بوده این درحالی است که مدال آور بازی های آسیایی نباید دغدغه اردو و تمرین را داشته باشد.

رجبی افزود: حتی اگر مسئولان فدراسیون بودجه مربوط به آغاز تمرینات لیلا را همین امروز واریز کنند هم وی آمادگی روحی و روانی مناسب برای حضور در المپیک را ندارد چرا که ورزشکار حرفه ای نمی تواند به زور کاری را انجام دهد.

وی گفت: این ورزشکار متوجه شده که تمام زحماتش بی نتیجه بوده است هیچ واکنش خاصی از سوی مسئولان رخ نمی دهد به همین علت به دنبال یک زندگی آرام است و به المپیک نمی رود.

واکنش رییس فدراسیون به اعتراض رجبی

در واکنش به این اظهارات، مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی در حالی تاکید کرد این موضوع باید در درون خانواده فدراسیون حل شده و رسانه‌ای نشود، به سایت فدراسیون گفت: برنامه‌های ارائه شده توسط لیلا رجبی، صاحب حد نصاب ورودی المپیک در ماده پرتاب وزنه بانوان تائید شده است و او از هفته گذشته مطابق برنامه ارائه شده، برنامه تمریناتش را زیر نظر پیمان رجبی آغاز کرده است.

درخصوص اختلاف پیش آمده بین این ورزشکار و فدراسیون دوومیدانی، روزنامه جام‌جم در گزارشی مدعی شد: ریشه اختلاف به برخی خواسته‌های رجبی برمی‌گردد، این‌که او تاکید دارد همسرش پیمان رجبی تنها مربی او باشد، کسی که دونده سرعت بوده و سررشته‌ای در پرتاب‌ها ندارد.

دیگر خواسته او محل برپایی اردوهای آماده‌سازی است، رجبی تاکید دارد این اردوها در زادگاهش بلاروس باشد. دومین خواسته فدراسیون نیز با این استدلال فدراسیون مواجه شده است که فدراسیون باید تشخیص دهد کجا و در کدام کمپ اردو برگزار شود و قرار نیست ورزشکار برای فدراسیون تعیین تکلیف کند.

هیچ آرزویی برای المپیک ندارم

در همین زمینه، خبرگزاری دو و میدانی ایران گفتاگویی با لیلا رجبی داشته کم لطفی فدراسیون نشین ها را نمایان می کند.

خانم رجبی اوضاع چطوراست؟

وقتی فدراسیون هیچ کاری نکرده باید اوضاع چطور باشد. عملا در این شرایط به المپیک ریو نمی‌روم.

اما رئیس فدراسیون گفته برنامه‌هایت تائید شده.

نباید صحبت کرد، باید عمل کرد. فدراسیون تا الان کاری نکرده. به جای این حرف‌ها کار را شروع کنند.

لیلا رجبی چه حمایتی برای المپیک می‌خواهد؟

من خواسته زیادی ندارم. فقط هزینه تغذیه و مکمل‌هایم را بدهند. می‌خواهم در این ده ماه که تا المپیک دارم آرامش داشته باشم.

منظورت چیه؟

دو ماه است فدراسیون حقوق من را نداده. گفته بودند که دو میلیون به ورزشکارانی که سهمیه المپیک می‌گیرند می‌دهند، اما هنوز چیزی نداده‌اند. می‌خواهید شرایط روحی روانی‌ام خوب باشد؟ الان برای تمرین کردن پول ندارم.

آقای کیهانی گفته برنامه‌ات تایید شده اما تو هم باید ضوابط فدراسیون را قبول کنی. مثلا برای اردوی بلاروس که جزو برنامه توست، فدراسیون تشخیص می‌دهد که در کجا و کدام کمپ اردو بزنی و تمرین کنی.

مسئولان فدراسیون اطلاعات دقیقی ندارند که کدام کمپ امکانات بهتری دارد یا کجا بدتر است. من گفته‌ام تا عید در تهران تمرین کنم و بعد هم به بلاروس بروم. قبلا دو بار در آنجا اردو داشته‌ام. الان هم می‌خواهم باز هم در مینسک تمرین کنم.

تو با همسرت پیمان رجبی تمرین می‌کنی که پرتابگر نبوده و فدراسیون خیلی موافق نیست. فکر می‌کنی با این مربی برای المپیک آماده بشوی؟

در ایران مربی برای پرتاب وزنه نداریم. یک مربی زن چینی هست که نه به ایران می‌آید و نه فدراسیون هزینه‌اش را دارد که من بروم آنجا. من سال‌هاست بدون مربی تمرین می‌کنم. من قبلا هم خودم تمرین می‌کردم و مربی نداشتم. یک طلا و یک نقره از مسابقات آسیایی دارم.

فدراسیون برای مسابقات داخل سالن قطر از تو انتظار مدال دارد، با این وضعیت می‌توانی؟

وقتی فدراسیون انتظارات من را برآورده نکند، طبیعتا من هم نمی‌توانم به خواسته آنها عمل کنم.

می‌توانی مدال طلا بگیری؟

هیچ کسی قول مدال طلا نمی‌دهد. فقط برای اول تا سومی می‌توانم قول بدهم.

برای المپیک چطور می‌توانی به فینال برسی؟

وقتی هزینه کردند می‌توان گفت. الان که کاری نکرده‌اند.

از رقبای المپیکی‌ات خبر داری؟

آنها با بهترین مربیان، اسپانسر، ماساژور و روان‌شناس در بهترین کمپ‌ها تمرین می‌کنند.

و تو برای المپیک چه آرزویی داری؟

در این وضعیت هیچ آرزویی ندارم.

تو ورزشکار حرفه‌ای هستی، امیدی به مدال در ریو نداری؟

این برنامه‌ای که به فدراسیون دادم برای رسیدن به فینال المپیک است، نه گرفتن مدال. آن هم اگر همه چیز فراهم شود.

برای گرفتن مدال حداقل پنج تا ده برابر اینها باید هزینه شود. شما وقتی هیچ چیزی ندارید چه‌جوری می‌توانید در المپیک مدال بگیرید.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر