%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%a7%d9%86%d9%87%e2%80%8e%d9%87%d8%a7-%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d9%88%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%86%d8%af%d8%8c-%d8%b2%d9%88%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7

پایانه‎ها را از بوشهر بردند، زور استاندار و نمایندگان هم نرسید

خلیج فارس- محمد روشنگر: پیش‌تر تهدیدات و مسایل مربوط به انتقال ستاد شرکت پایانه های نفتی ایران از جزیره خارگ به تهران در «خلیج فارس» منتشر کرده و امید می رفت که همگرایی موثری از سوی مسئولان و نمایندگان استان جهت جلوگیری از این اتفاق رخ دهد، که اگر در خانه کَس است یک حرف بس است.

برای منافع جمعی استان مظلوممان قلم زدیم و انتظار بود که اگر داشته های استان درباره حضور و مسئولیت پذیری شرکت های دیگری از نفت محقق نمی شود، دست کم داشته های کنونی مورد توجه قرار گرفته و برای بهره مندی بیشتر استان از آن تلاش شود، ولی چه سود که گویا دغدغه های آقایان چیزهای دیگری است!

بند الف ماده ۶۵ قانون برنامه پنجم توسعه، مبنی بر ممنوعیت برگشت به تهران را زیر پا گذاشتند صدای مسئولین دیوان محاسبات در استان درنیامد یا در این خصوص اطلاعی در دست نیست؛ در حالی که بازرس و ناظرِ مقننِ این قانون بودند.

ماده ۲۵ برنامه ششم توسعه که در مجلس در دست بررسی است نیز ناظر بر عدالت بین منطقه ای و سرزمینی و تقویت خوداتکایی استانها می باشد که آن را نادیده گرفتند و هیچ مسئولی صدایش درنیامد!

قانون تمرکززدایی از تهران مصوب ۶ اردیبهشت ۹۴ از سوی مجلس شورای اسلامی و ابلاغی به دولت هم فراموش شد و همه خوابشان برد!

همچنین در انتقال پایانه های نفتی از خارگ به تهران، بند هفت سیاست های کلی نظام اداری، ابلاغی از سوی رهبر انقلاب مبنی بر «زمینه سازی جذب و نگهداری نیروی های متخصص در استانهای کمتر توسعه یافته و مناطق محروم» هم مورد بی اعتنایی قرار گرفت.

آقای استاندار؛ گرفتار چه کاری هستید که اخبار و حواشی حوزه تحت مدیریت تان به گوش شما نمی رسد یا اصلا توانایی مداخله در این موارد را ندارید؟

مگر از تاسیسات نفت و گاز استان فقط باید دودش به چشم مردم استان برود و آتشش به جان شهرمان؟ هر روز تهدید می شویم یک بار به قطع آب، یک بار به جدایی قسمتی از استانمان، بار دیگر به… ،

مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی ایران! مگر شما با آزمون و خطا در خارگ و عسلویه و همین استان به مسئولیت نرسیده اید؟ اگر نظر وزارت بر اسکان بود، چرا ستاد پایانه های نفتی را به بوشهر نیاوردید تا هم سیاست وزارت نفت اجرا شود هم دغدغه هم استانی ها مرتفع گردد و زمینه سازی جذب و نگهداری نیروهای متخصص در استانهای کمتر توسعه یافته خصوصا بومی ها فراهم شود؟

جناب خدری، نماینده بوشهر، گناوه و دیلم که دبیری کمیسیون انرژی را برعهده دارید چه خبر؟ شرکت به این بزرگی را ندیدید و به دنبال ایجاد ایجاد دفتر نفت در گناوه هستید؟

اشتغال نیروهای بومی از دست رفته این شرکت دیده نشد و شعار اشتغال بومی سر می دهیم؟

راستی مصاحبه کردید که این انتقال را در هر مرحله ای متوقفش می کنید. چرا عملی نشد و از ابتدای مهرماه دفتر پایانه ها در تهران فعالیتش را با برداشتن قید اقماری از نیروهای شاغل، استارت زده است.

بار دیگر به هر چهار نماینده و استاندار شفاف و بی پیرایه می گویم:

انتقال ستاد و مدیریت شرکت پایانه های نفتی ایران از خارگ به تهران و حتی عدم انتقال آن به بوشهر بر خلاف روح، هدف و آرمانهای بند ۷  فرمایشات رهبری انقلاب و ماده ۲۵ برنامه ششم توسعه است که نه تنها عدالت بین منطقه ای و سرزمینی و تقویت خوداتکایی استان را از بین می برد، بلکه با عدم توانمندسازی نیروی متخصص بومی، بوشهر را از گردونه رقابت پذیری بین استانی خارج می کند.

در پایان اینکه، افزایش حضور و ایفای نقش شرکت های نفتی در استان پیشکش، همین داشته هایمان نیز نادیده گرفته می شوند. به راستی اگر این اتفاق در تبریز یا استان دیگر می افتاد، واکنش استاندار، نمایندگان و افکار عمومی اش چگونه بود؟

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر