نشست هم‌اندیشی توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه + عکس

نشست هم‌اندیشی توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه + عکس

خلیج فارس: به منظور بررسی راهکارهای بهبود کمی و کیفی ارتباط صنعت و دانشگاه در راستای توسعه کارآفرینی در استان نشست هم اندیشی توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه در دانشگاه پیام نور استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان بوشهر؛ با حضور نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی نمایندگان ادارات و سازمانها، روسای دانشگاه ها نمایندگان بخش خصوص و اعضای هیات علمی دانشگاه ها نشست هم اندیشی توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه برگزار شد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست گفت: استان بوشهر  باید به عنوان قطب انرژی و همچنین تجارت و… باید در کشور مطرح شود بنابراین مسئولان استان همواره باید جایگاه ویژه ای در دولت داشته باشد که بتواند نظرات خودرا  به بهترین نحو ارائه دهد.

حجت الاسلام پورفاطمی افزود: برای اینکه بتوانیم از این نشست ها به نتیجه ای برسیم ضروری است مجموعه ادارات و سازمانها مرتبط با صنعت و دانشگاه ها دبیرخانه ای تشکیل دهند و برنامه های خود را مدون کنند تا راهکاری برای توسعه صنعت استان  بیابیم.

حجت الاسلام پور فاطمی تاکید کرد: اگر با هم اندیشی و هم افزایی تمام ادارات و سازمانها و بخش خصوصی نقشه راهی تعیین شود نمایندگان دولت و ملت نیز پیگیر اجرای آن خواهند شوند.

در این نشست همچنین رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر گفت: پیشرفت و توسعه کشورهای پیشرفته برگرفته از حوزه کارآفرینی است و در این کشورها کارآفرینی به شدت مورد توجه قرار گرفته است به طوری که در مدارس دبیرستان بحث کارآفرینی فرهنگ سازی شده است اما ما تاکنون در کشور حرکت تاثیرگذاری صورت نگرفته است.

رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر در خصوص دانشگاه کارآفرین اظهار داشت: دانشگاه کارآفرین می بایست به شکل سازمانی و با مشارکت اعضای هیات علمی و دانشجویان شکل بگیرد. بنابراین یک دانشگاه کارآفرین یک سازمان کارآفرین است  که با همکاری اساتید و دانشجویان در جهت محقق کردن ایده آل های جامعه شکل می گیرد.

وی تاکید کرد: دانشگاه کارآفرین علاوه بر آموزش مطالب نظری و تئوری، واقعیت ها و الزامات بازارکار رابه دانشجویان می شناساند. امروز مقالات و تحقیقات زیادی در کشور ما انجام می شود. اما ارتباط بین صنعت و دانشگاه، در کشور ما ضعیف است و باید این موضوع بررسی شود و اقداماتی برای نزدیکی صنعت و دانشگاه صورت پذیرد و این مهم از طریق ایجاد تعادل بین خدمات آموزشی و پژوهشی و حمایت هایت از طرح های کارآفرین امکان پذیر است.

در این جلسه همچنین روسای دانشگاه ها بر لزوم ایجاد پژوهشگاه ها و تربیت پژوهشگران حوزه صنعت، ایجاد مراکز رشد و فناوری و تشکیل تیم های پژوهشی تاکید کردند.

نمایندگان صنایع ادارات و سازمانهای استان و همچنین نمایندگان بخش خصوصی مسائلی را در ارتباط با خلا ارتباط پویای دانشگاه و بخش صنعت،ساختار اقتصادی، عم ارتباط تحقیقات دانشگاهی با بخش صنعت مطرح کردند و اعضای هیات علمی نیز راهکارهایی درخصوص افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه بیان کردند.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر