نامگذاری روز برازجان با الهام از طبیعت

به گزارش سوک ؛ اعضاء شورای اسلامی شهر برازجان در نشست علنی شب گذشته این شورا موافقت کردند که یک روز به نام این شهر نامگذاری شود .

بر اساس این گزارش ، با پیشنهاد کمیسیون فرهنگی شورا ، قریب به اتفاق اعضاء شورا موافقت کردند که روز دوازدهم اسفندماه به نام روز برازجان نامگذاری شود .

گفته می شود دلیل انتخاب این روز به علت همزمانی با موسم گرده افشانی درخت نخل در شهرستان دشتستان و شهر برازجان بوده است .

قرار است که در این روز قابلیت ها و ظرفیت های این شهر در طی ویژه برنامه هایی به مردم شهر برازجان و استان بوشهر معرفی شود .

پیش از این کمیسیون فرهنگی شورای شهر برازجان از فرهیختگان این شهر خواسته بود تا در قالب پیشنهاد، شورای شهر را برای نامگذاری روزی به نام برازجان یاری رسانند که از بین انبوه پیشنهادهای دریافتی روز تبدیل برازجان به شهر، روز تاسیس دبیرستان فرخی به عنوان اولین دبیرستان برازجان، روز فتوای مجاهد برازجانی در مبارزه با متجاوزان بریتانیا ، روز تاسیس فرمانداری و آغاز موسم گرده افشانی درخت نخل نهایی شد که در رای گیری در صحن علنی شورا  آغاز موسم گرده افشانی درخت نخل در روز ۱۲ اسفندماه به عنوان روز برازجان نامگذاری شد . شهر استان که روز نکوداشت تعیین کردند

تاکنون شهرهای بوشهر ، چغادک و جم به ترتیب در روز ۱۸ اسفندماه ( تاسیس مدرسه سعادت مظفری ) ، ۲۰ اسفندماه ( تاسیس شهرداری ) و ۲۵ اسفندماه( تولد آیت الله فاضل جمی ) به نام این شهرهای نامگذاری شده است .

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر