معاون استاندار خبر داد: اعلام نرخ مصوب مرغ منجمد در استان/ راه اندازی بازار میوه و تره بار بوشهر در اسفندماه

اقدامات پیشگیرانه ای برای تنظیم بازار مرغ در نوروز انجام شده است/ با راه اندازی بازار میوه و تره بار، با اهرم های نظارتی قوی، از فروش میوه و تره بار توسط افراد دوره گرد جلوگیری می شود

خلیج فارس: معاون برنامه ریزی استانداری بوشهر گفت: با توجه به بررسی های انجام شده و پیش بینی ها کمبودی در زمینه تهیه مرغ در استان وجود ندارد و مرغ منجمد با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار برای شب عید در شبکه توزیع قرار می گیرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ رضا عوض پور سه شنبه شب درکمیسیون تنظیم بازار استان بوشهر افزود: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، مبنای ارائه قیمت مرغ منجمد به مصرف کنندگان در شهرهای بوشهر و برازجان هر کیلوگرم ۵۹۰۰ تومان و در مابقی شهرستان های استان ۶ هزارتومان نرخ گذاری شده است.

به نوشته ایرنا، وی اضافه کرد: همه نیازهای مرغ استان بوشهر در استان تولید می شود که با ذخیره سازی از بهمن ماه، اقدامات پیشگیرانه ای برای تنظیم بازار مرغ در نوروز انجام شده است.

راه اندازی بازار میوه و تره بار بوشهر در اسفندماه

عوض پور درباره برپایی نمایشگاه عرضه کالا در استان برای پایان سال نیز بیان کرد: نگاه استان به راه اندازی نمایشگاه های بهاره در روزهای مانده به آغاز سال جاری کیفی سازی است که بر این مبنا و در صورت وجود زیرساخت ها لازم وکالاهای مورد نیاز مردم، مجوز راه اندازی نمایشگاه درشهرستان ها هم صادر می شود.

وی با اعلام این که تا پیش از پایان سال بازار میوه و تره بار بوشهر به بهره برداری می رسد اظهارکرد: با ایجاد این بازار انحصار فروش در بوشهر شکسته خواهد شد.

معاون برنامه ریزی استانداری بوشهر گفت: دراین ارتباط از اهرم های نظارتی قوی نیز استفاده می شود تا خارج از بازار میوه و تره بار اجناس توسط افراد دوره گرد به فروش نرود.

اظهارنظر درباره نانواهای آزادپز

وی در بخش دیگری از اظهارات خود در کارگروه تنظیم بازار استان افزود: هرچند براساس ابلاغ هیات وزیران، استان ها باید ۲۰ درصد از واحدهای نانوایی خود را به آزاد پز در یک دوره مشخص تبدیل کنند، اما به دلیل افزایش قیمت نان اکنون نانوایی های با پخت نان لواش و تافتون در این برنامه در استان بوشهر قرار ندارد.

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: آزادپز شدن نانواهای سنگک در بوشهر و متقاضیان ایجاد واحدهای جدید در شهرستان ها در دستور کار می باشد.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر