خبر-لیان-شهر

مرگ دلخراش دختر شبانکاره‎ای زیر بالابر

خلیج فارس: بالابر غیراستانداردی که در یکی از واحدهای مسکونی شبانکاره برای جابجایی ساکنان به طبقه بالا استفاده می شد، جان دختر ۱۵ ساله را گرفت.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این حادثه که شب گذشته رخ داده، در پی اختلال بالابر و توقف ناگهانی آن، دختر بچه از آن سقوط کرده، اما با حرکت مجدد دستگاه، وی در پایین محفظه گرفتار شده و زیر بالابر قرار گرفت تا به شکل دلخراشی جان بسپرد.

براساس این گزارش، اعضای خانواده با سر و صدای ایجاد شده به سراغ بالابر آمده و شاهد مرگ دختر خانواده زیر دستگاه بودند.

مدیر روابط عمومی اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان این حادثه را تایید کرد و گفت: کارشناس این اداره با حضور در محل حادثه، غیراستاندارد بودن بالابر را تایید کرد.

مجید بحرینی در گفتگو با «خلیج فارس» افزود: به دلیل ارزانتر بودن بالابر نسبت به آسانسور، شاهد افزایش نصب آن بدون توجه به استانداردهای مربوطه در ساختمان های مسکونی هستیم، درحالی که این بالابرها مخصوص فعالیت های صنعتی و مغازه ها می باشد.

وی تاکید کرد: به دلیل خطرات نصب بالابر و آسانسور غیراستاندارد برای استفاده کنندگان، از هم استانی ها درخواست می شود در خصوص استفاده از این تجهیزات در واحدهای مسکونی و تجاری ضوابط مربوطه را رعایت و از طریق دفاتر مجاز اقدام کنند.

بحرینی یادآور شد: در خصوص آسانسور مراکز پرجمعیت مثل ادارات، بیمارستان و مطب پزشکان بازارسان این اداره به صورت دوره ای بررسی هایی داشته و بدون اغماض نسبت به پلمب آن اقدام می کنند.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر