لزوم ورود استاندار بوشهر به یک موضوع خاص

لزوم ورود استاندار بوشهر به یک موضوع خاص

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار بوشهر در حالی در نشست شورای آموزش و پرورش این استان از روند نامطلوب مسیرهای اطلاع رسانی در دستگاه های اجرایی برای ارائه موفقیت های ادارات استان انتقاد کرده که به گونه ای دغدغه های اهالی رسانه را با ادبیاتی مشابه بازگو کرده است .

به گزارش سوک ؛ در حالی که با روی کار آمدن دولت یازدهم تمامی عناصر خبری از جمله خبرگزاری دولتی ایرنا در سراسر کشور کاربست و اهتمام ویژه ای برای اطلاع رسانی از اقدامات دولت در زمینه های مختلف در دستور کار قرار دادند اما به دلیل ناهمگون بودن بافت تشکیلاتی و ساختار اداری در کنار کمبود شدید نیروی متخصص در روابط عمومی بیشتر دستگاه های اجرایی استان عملا شیب و منحنی نیازهای اطلاع رسانی سازمان های دولتی رو به پایین است که اخیرا مورد انتقاد حقیقی معاون استاندار بوشهر قرار گرفته است.

هر چند دولت های پیشین به دلیل توسعه نیافتگی کانال های اطلاع رسانی ، تمام تلاش خود را متمرکز بر نشریات مکتوب می کردند و تا حدودی نیز موفق بودند اما با انقلابی که در عرصه اطلاع رسانی در دو سال گذشته به وقوع پیوسته انتظار می رفت که از این شرایط به نحو سودمندتری برای ارائه گزارش ها و عملکرد سازمان ها مورد استفاده قرار گیرد .

در استان بوشهر شبکه های اجتماعی مانند واتس آپ و تلگرام به شکل فزاینده ای در خانواده ها رسوخ کرده است اما از این مزیت برای اطلاع رسانی در حوزه دستگاه های اجرایی کمتر استفاده می شود .

حضور گسترده و معنادار ۱۰۲ سایت های خبری در سراسر استان بوشهر که هر اتفاق ریز و درشت را با نگاه های آماتور تا حرفه ای پوشش می دهند این مزیت را برای دستگاه های اجرایی فراهم ساخته تا بتوانند گوشه ای از عملکرد خود را رسانه ای کنند .

این در حالی است که در سه سال گذشته قریب به اتفاق روابط عمومی های استان با خبرنگاران چندان مهربان نیستند و با اعلام این که مدیران آنها اجازه تعامل با خبرنگاران را به آنها نمی دهند عملا سبب ایجاد یک انسداد در دایره اطلاع رسانی کرده اند .

نگاهی گذرا به اخبار روزانه سایت های خبری و خبرگزاری ها نشان می دهد که به جزء چند دستگاه اداری محدود به مدد داشتن مدیرانی بادانش و فهم رسانه ای و روابط عمومی های قوی ، از سایر دستگاه های اداری معمولا خبری در این خبرگزاری ها و سایت های خبری منعکس نمی شود و حتی وب سایت های ادارات آنها نیز هر یک ماه یک بار نیز به روز رسانی نمی گردد بماند این که در طول یک سال حتی یک نشست رسانه ای نیز برگزار نمی کنند.

البته ذکر این نکته نیز دور از انصاف نیست که جدا از این که ساختار نیروهای انسانی شاغل در روابط عمومی ادارات استان چندان تخصصی نیست ، به دلیل حجیم بودن فعالیتهای تعریف شده برای این افراد و کمبود شدید نیرو در کنار اجازه نداشتن برای استخدام پرسنل حتی به شکل قراردادی خرید خدمت هم اینک شرایطی در بیشتر ادارات دولتی شکل گرفته که مسئول روابط عمومی و کارشناس مربوطه اش فقط همین قدر که اگر بتوانند در حد مکاتبات معمول و عضویت در کارگروه های اداری سازمان خود تلاش کنند گویا از دید مدیران آنها کافی به نظر می رسد .

نگارنده به دلیل ارتباط قریب به ۱۷ سال گذشته با روابط عمومی ادارات استان  و با درک مشکلات گسترده در این بخش ، معتقدم تا زمانی که بودجه فوق العاده ناچیز با حجم گسترده ای از فعالیت های تعریف شده برای روابط عمومی ها با وجود کمبود شدید نیروی انسانی در این بخش وجود داشته باشد نباید چندان انتظاری از آنها برای ارائه عملکرد سازمان های متبوعشان وجود داشته باشد مضاف بر این که بخشی از مدیران کل استان نیز بر خلاف نگاه معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر فکر می کنند و چندان حضور رسانه ها در مجموعه کاری شان را تحمل نمی کنند .

حال با این شرایط ، پیشنهاد می شود که مدیریت ارشد استان ضمن مکلف کردن مدیران دستگاه های اجرایی استان برای داشتن یک تقویم رسانه ای که زمانبندی نشست های خبری فصلی در آن مشخص شده باشد با ایجاد کارگروهی در زیرمجموعه مستقیم کاری خود نوع فعالیت های رسانه ای دستگاه های اداری را رصد و اداراتی که با وجود مشکلات عنوان شده چندان اعتقادی به رسانه و ظرفیت های موجود آن برای اطلاع رسانی ندارد را متوجه اهمیت موضوع کند.

ضمن این که مدیران کل نیز ابتدا با تغییر ماهوی رویکرد خود به کارکرد این حوزه ، با پالایش افرادی که چندان تبحر و تخصصی در عرصه روابط عمومی ندارند از حجم گسترده فعالیت هایی که چندان مرتبط با روابط عمومی ها نیست نیز بکاهند تا فرصت و زمان بیشتری برای انجام وظایف ذاتی این مجموعه که یکی از مهمترین این وظایف اطلاع رسانی از فعالیت های انجام شده است فراهم شود .

نکته آخر این که تا زمانی که روابط عمومی ها ناچار شوند بخشی از وظایف دایره فرهنگی ، بازرسی ، شکایات مردمی ، رفاه پرسنل و شوراهای چهارگانه( عفاف و حجاب ، صیانت از حقوق شهروندی ، امر به معروف و نهی از منکر و نماز) را با وجود کمبود شدید منابع مالی و نیروی انسانی انجام دهند نباید بیش از این از آنها انتظاری داشت.

یادداشت : مهرداد جشنی پور

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر