%d9%82%d8%b7%d8%a7%d8%b1-%d8%b4%d9%87%d8%b1%db%8c-%d8%b9%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%85%d8%b7%d8%a7%d9%84%d8%b9%d9%87-%d9%85%d8%aa

قطار شهری عالیشهر در ایستگاه مطالعه متوقف ماند

خلیج فارس: وعده مسئولین برای برخورداری شهر جدید عالیشهر از قطار شهری در کاغذبازی های اداری و وعده های خوش اولیه ماند و در تازه ترین اظهارنظر گفته شده که بودجه ای برای اجرای آن نیست. حوالی سال ۹۰ بود که مدیرعامل وقت شرکت عمران شهر جدید عالیشهر قول مترو برای ساکنان داد و البته مشروط به تامین اعتبار گردید.

سعید راستی با اشاره به اتمام طرح مطالعاتی این پروژه گفت: بخش نخست طرح که شامل تعیین مسیر و نشانه گذاری بود به اتمام رسیده و هم اکنون فاز دوم مطالعاتی پروژه قطار شهری عالیشهر در حال انجام است.

وی آن زمان وعده داده بود: برای مسیر عالیشهر-بوشهر سه واگن با ظرفیت هر کدام ۲۰۰ نفر پیش بینی شده که در صورت تامین اعتبار، ظرف سه سال (۹۳) قابلیت بهره برداری دارد. با این وجود دو سال از وعده بهره برداری پروژه مذکور می گذرد و قطار شهری عالیشهر در ایستگاه اول که مطالعه بوده باقی مانده است.

در تازه ترین اظهارنظر پیرامون آن، مدیرعامل فعلی شرکت عمران عالیشهر که در دولت گذشته مدیرکل مسکن و شهرسازی استان بود، گفت: پروژه قطار شهری در عالیشهر، اعتبار بالایی می‌خواهد که باید به صورت ملی تامین شود، برای سرمایه‌گذار بخش خصوصی هم توجیه لازم نیست و به همین دلیل در فاز اول تحقیقات متوقف شد. قطعا این پروژه در صورت اجرا، می تواند به رونق این شهر جدید کمک شایانی کند و استقبال از سکونت در آن را افزایش دهد.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر