سرباز معلم‌های استان، 6 ماه بدون حقوق + پاسخ آموزش و پرورش

خلیج فارس: تاخیر در پرداخت حقوق سرباز معلم ها باعث مشکلات معیشتی و بی انگیزه شدن آنها می شود و انتظار است مسئولان با جدیت بیشتری این مهم را پیگیری کنند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سرباز معلم‌ ها افراد زیرپرچمی هستند که پذیرفته‌ اند در ازای دریافت حقوق و مزایایی بیشتر از سربازان عادی، به مدارس مناطق محروم و دور افتاده بروند و در عین حال که کسری نیروی انسانی در آموزش و پرورش را جبران می‌کنند، خود نیز دوران سربازی را با آسودگی بیشتر تمام می‌ کنند.

اما تاخیر چندماهه در پرداخت حقوق هایی که برایشان مقرر شده، نارضایتی در آنها به وجود آورده و انگیزه شان را برای تدریس کاهش می دهد.

«س» یکی از سرباز معلم ها که در جنوب استان فعالیت دارد، با ارسال پیامکی به «خلیج فارس» نوشته: «متأسفانه سرباز معلم های استان، شش ماه هست حقوق نگرفته اند. همگی هم روستاهای اطراف تدریس می کنیم و حتی برای رفت و آمد هم با مشکل مواجه شده ایم. ظاهرا آموزش و پرورش به خودش اجازه هر نوع برخوردی رو با سرباز معلم ها می دهد. از سایت شما که زبان گویای مردم است تقاضا داریم این مشکل را منتشر کنید.»

یکی از سربازمعلم ها هم که محل خدمتش را در یکی از مدارس دشتستان اعلام کرده، در پیامی اینترنتی به «خلیج فارس» نوشته: مقرری من 360 هزارتومان است و تنها راه درآمدی ام نیز از همین محل می باشد، خانواده ام نیز توان مالی چندانی برای کمک به بنده ندارند و خدا می داند حتی برای ایاب و ذهاب به روستای محل خدمت دچار مشکل هستم.»

طبق پیگیری های «خلیج فارس» قریب 100 سرباز معلم در مدارس استان بوشهر فعالیت دارند که تاخیر در پرداخت حقوق های آنها، قطعا می تواند تاثیراتی منفی بر تمرکزشان در کلاس درس و بازدهی شان داشته باشد.

مشکل کشوری است

روابط عمومی آموزش و پرورش استان با تایید اینکه از تیرماه تاکنون حقوق سرباز معلم های بوشهر پرداخت نشده، گفت: این مشکل بصورت کشوری است و استان ها نیز موضوع را به وزارتخانه گزارش داده اند.

برپایه این توضیحات، گفته شده، وزارت آموزش و پرورش پیگیری هایی برای تامین اعتبار دنبال کرده که امید می رود تا دیماه زمینه پرداخت معوقات سرباز معلم ها فراهم شود.

شایسته است جدیت بیشتری در وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت حقوق سرباز معلم ها صورت بگیرد؛ چرا که تاخیر 6 ماهه در این خصوص، ضمن تشدید مشکلات معیشتی این گروه، بر روی کارایی شان در کلاس درس هم اثر منفی می گذارد.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر