%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%85%d9%88%d8%ab%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%b4-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d9%88%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%a7%d8%b9%d9%84%d8%a7%d9%85-%d8%b4%d8%af

زمان موثر بارش در استان بوشهر اعلام شد

هرچند آسمان ابری امروز بوشهر نوید یک روز بارانی را به شهروندان می داد اما مدیرکل هواشناسی استان بوشهر معتقد است که فصل بارندگی موثر در این استان امسال از آذرماه آغاز می شود.

به گزارش سوک ؛ پس از سال زارعی ۷۷_۷۶  که به عنوان یک سال پربارش در تقویم هواشناسی کشور ثبت شد، سالانه شاهد کاهش باراش باران و دیگر نزولات جوی بودیم که به گفته مسئولان شدت خشکسالی در استانهای ایلام، خوزستان، فارس، بوشهر، کرمان و بخش‌هایی از یزد و خراسان جنوبی بیش از سایر نقاط کشور بوده است .

با شروع پاییز و علی الخصوص آبان ماه ، مردم استان بوشهر چشم انتظار شروع بارش باران هستند تا پس از اولین بارش ، کشت دیم محصولات کشاورزی آغاز کنند.

هر چند در هفته گذشته شاهد بارش هایی ناچیزی در سه شهرستان گناوه ، دیلم و بوشهر بودیم اما بخشی از کشاورزان در این سه شهرستان اقدام به شخم زمین و کشت کرده اند .

آنها که پس از سال ها انتظار ، امیدوارند که سال زراعی کنونی شاهد خروج از این بحران باشند فعلا پس از خداوند تمام نگاه هایشان به سمت پیش بینی کارشناسان هواشناسی است تا ببینند امسال وضعیت بارش ها در استان بوشهر چگونه است .

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر در گفتگو با ایرنا ، آغاز فصل بارندگی موثر در این استان را از آذرماه اعلام کرده است.

نادر شفی خدایی اظهار کرد: در سال زراعی ۹۵-۹۶ انتظار می رود، بارندگی در حد نرمال یا کمتر از آن و مشابه سال گذشته باشد.

وی افزود: درسال زراعی ۹۴-۹۵ بطور متوسط ۲۵۰ میلی متر بارندگی در استان بوشهر اتفاق افتاد اما در سال زراعی ۹۳-۹۴ این میزان ۱۴۸ میلی متر بود.

شفی خدایی اضافه کرد: براساس پیش بینی های صورت گرفته تا پایان آبان ماه امسال بارندگی موثری در استان بوشهر نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: هر چند در پاییز امسال شاهد بارش کم باران خواهیم بود ولی بر اساس پیش بینی مرکز اقلیم شناسی و تحلیل نقشه های هواشناسی بارندگی در زمستان نزدیک به نرمال و میزان آن بالاتر از سال گذشته خواهد بود.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

۱ دیدگاه

  1. اوس تقی بازنشسته

    ازاقای کشتکارتمنادارم درخصوص کسرحق بیمه تکمیلی همسراینجانب دبیربازنشسته خارگ اقدام عاجل بعمل اورند. ۰۹۳۵۷۴۰۶۷۳۰ تماس من میباشد دفترکل ۱۴۰۰۸۷۳۱۶ میباشد. خیلی هزینه پزشکی دارم وحق بیمه همسرم کسرنمیشد بامشکل مواجه هستم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر