زمان بهره برداری از نخستین آب شیرین کن بوشهر

کی‌قباد یاکیده صبح امروز در نشست بررسی وضعیت آب آشامیدنی استان بوشهر با بیان اینکه اکنون در شبانه‌روز ۳۰۰ هزار متر مکعب آب از استان‌‌های هم‌جوار به استان بوشهر منتقل می‌شود، اظهار داشت: هر چند از نظر استانداردهای ملی در میزان آب ورودی به این استان کمبودی نیست، ولی شرائط مصرف به‌گونه‌ای است که نوبت‌بندی آب در بیشتر نقاط شهری برقرار است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در استان بوشهر افزود: دریا یک ظرفیت بسیار مهم این استان در تولید آب آشامیدنی است که بر اساس طرح‌های انجام شده تا سه سال آینده روزانه ۱۲۰ هزار متر مکعب به‌ظرفیت آب این استان از طریق آب شیرین‌کن افزوده می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه دو طرح آب شیرین‌کن در دست اجرا است، بیان کرد: طرح آب‌ شیرین‌کن کنگان با ظرفیت ۱۰ متر مکعب در شبانه‌روز دارای پیشرفت مطلوبی است که براساس برنامه‌ریزی انجام شده تا قبل از زمستان امسال وارد مدار تولید می‌شود.

یاکیده با اشاره به اینکه مجری طرح آب شیرین‌کن کنگان بخش خصوصی است، افزود: این طرح که براساس استانداردهای ملی اجرا شده است، مجری آن ۴۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌کند که آب تولیدی این طرح توسط دولت به‌صورت تضمینی خریداری و در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دولت ۱۵ برابر قیمت خرید آب تاسیسات یاد شده یارانه پرداخت می‌کند، گفت: آب تولیدی آب شیرین‌کن‌ها هر متر مکعب ۵۰ هزار ریال خریداری می‌شود که به‌طور متوسط به قیمت هر متر مکعب ۳ هزار و ۹۰۰ ریال در اختیار مشترکان آب استان بوشهر قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر مصرف بهینه آب توسط مشترکان آب استان بوشهر افزود: طرح دوم آب شیرین‌‌کن در شهر بوشهر توسط بخش خصوصی اجرایی شده که اکنون ۳۷ درصد پیشرفت ساخت دارد.

یاکیده ظرفیت این تاسیسات را ۱۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز اعلام کرد و افزود: عملیات هیدروگرافی آب دریا برای آبگیری در اجرای طرح یاد شده انجام شده است و پیش‌بینی می‌شود اوائل سال ۱۳۹۵ وارد مدار تولید شود.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر