%d8%af%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d9%85%d8%b1%d8%af%d9%85-%d9%85%d8%ad%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%ac%d9%86%d9%88%d8%a8%db%8c-%d8%a8%d9%88%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d8%b3%d8%a6%d9%88

درخواست مردم محلات جنوبی بوشهر از مسئولان / تصویر

تعدادی از اهالی محلات جنوبی شهر بوشهر بعدظهر امروز با تجمع در مقابل ساختمان امیریه محل برگزاری نشست های علنی شورای شهر بوشهر ، خواستار رسیدگی مسئولان این شورا و شهرداری به دغدغه هایشان شدند.

به گزارش سوک ، این افراد که تعداد آنها کمتر از سی نفر تخمین زده شد پلاکاردهایی در دست داشتند که در آن عنوان شده بود : ندادن سند ششدانگ و ندادن پایان کار توسط شهرداری بزرگترین چالش چهار محل جنوبی شهر بوشهر است .

آنها همچنین از آن چه ادعا می کردند برخورد گشت شهربان شهرداری با افراد ساکن در این محلات نامناسب است خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند .

نکته قابل توجه حضور پنج نفر از این افراد به نمایندگی از سایرین در صحن علنی شورای شهر بود که پس از اعلام مشکلاتی که مردم با آن درگیر هستند ریس شورای شهر در تماسی تلفنی با معاون عمرانی استانداری به این نتیجه رسیدند که مردم آن مناطق با ارائه قولنامه ملک خود به اداره ثبت مراجعه پس از ثبت نام در سامانه املاک و مراجعه به شهرداری ، مجوز لازم در خصوص ساخت املاک خود  بدست آورند و تبعیضی هم در بین اهالی در خصوص ساخت و ساز ایجاد نشود.

گفتنی است مشکلات تعیین حریم نیروگاه اتمی بوشهر از دیرباز تاکنون در کنار نبود یک ساختار مشخص از نقشه جامع محلات جنوبی و نظارت بسیار ضعیف سبب شد که در طی سه دهه گذشته شاهد افزایش ساخت و ساز در مناطق جنوبی شهر بوشهر باشیم که ره آورد آن تجمیع جمعیت و تبدیل آن به یک سکونتگاه غیر رسمی بوده است

با توجه به این که عمده افرادی که در این محلات زندگی می کنند فاقد تمکن مالی مناسبی هستند و بیشتر این افراد را افراد زحمتکش جامعه و همراهان همیشگی نظام در مناسبت های مختلف تشکیل می دهند هم اکنون از کمترین امکانات خدمات شهری از جمله آب ، برق و گاز شهری محروم هستند که چندان شایسته نیست.

در این شرایط تمام کاندیداهایی که بدنبال اخذ آراء مردم در گستره مجلس شورای اسلامی و یا شورای شهر با مردم این محلات رایزنی کرده اند وعده داده اند که مشکلات این محلات را پس از ورود به مجلس یا شورای شهر حل کنند که وضعیت موجود نشان می دهد که بخش عمده ای از آن وعده ها در حد شعارهای انتخاباتی در ذهن مردم ثبت شده و به شکل عملیاتی چندان قابل مشاهده نیست .

البته بخشی از زیرساخت های شهری در این محلات مهیا و بخش عمده ای از معابر و کوچه ها نیز آسفالت شده است اما انتظار می رود که دغدغه اصلی این افراد که همان ارائه سندهای ثبتی به ساکنین است انجام و با متخلفانی که حاضر به پذیرش قوانین موجود نیستند نیز در راستای حقوق دیگر شهروندانی که به قانون پایدار هستند برخورد جدی صورت گیرد تا تر و خشک با وضعیت موجود با هم نسوزند .
FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر