%d8%af%d8%b1%d8%ae%d8%b4%d8%b4-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d9%88%d8%b4%d9%87%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%a8%db%8c%d9%86-%d8%a7

درخشش کارگردان بوشهری در جشنواره بین المللی رشد

خلیج فارس: فیلم “پینوکیو، عموسردار و ریسعلی” ساخته سیدرضا صافی در چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم  رشد موفق به دریافت تندیس زرین و جایزه نقدی بهترین فیلم داستانی و بهترین بازیگر جشنواره شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ رضا صافی پیش از این برای مخاطب کودک و نوجوان فیلم سینمایی «بالابان» را کارگردانی است.

«پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی» داستان همایون پسر نوجوانی را روایت می کند که به عشق تصاحب جایزه برتر خاطره نویسی، عزم خود را برای تحقیق پیرامون شخصیت شهید رئیسعلی دلواری جزم می کند و در این راه با دنیایی از حوادث شاد، فانتزی و گاه غم انگیز مواجه می شود.

کارگردان فیلم برگزیده بخش بین‌الملل جشنواره فیلم «رشد» در صدد اکران این اثرش برای کودکان و نوجوانان است.

رضا صافی که به تازگی برنده تندیس زرین بهترین فیلم در بخش بین‌الملل جشنواره چهل و ششم رشد شده است، بیان کرد:‌ این فیلم که سال گذشته تولید شد و در جشنواره فیلم کودک و نوجوان همدان هم در بخش بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین دستاورد فنی و هنری جایزه گرفته بود، در جشنواره فیلم رشد مورد توجه داوران ایرانی و خارجی قرار گرفت و موفق به کسب تندیس زرین بهترین فیلم بلند داستانی و جایزه ویژه هیأت داوران برای بازیگران نوجوان این اثر شود.

او در گفتگو با ایسنا افزود: داستان این فیلم درباره یک نوجوان اهل دلوار است که پسری پرشروشور و بسیار خیال‌باف است؛ او به طور ناخواسته در جریان یک مسابقه خاطره‌نویسی قرار می‌گیرد که قرار است براساس آن مجموعه‌ای از خاطرات رئیسعلی دلواری جمع‌آوری شود و همین موضوع ماجراهایی را برای این پسر نوجوان ایجاد می‌کند.

کارگردان فیلم «پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی» با اشاره به اینکه فیلم‌اش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پروانه نمایش گرفته است، ادامه داد: دوست دارم با توجه به مخاطب اصلی این فیلم که قشر کودک و نوجوان است هر چه زودتر آن را اکران کنم تا در مدتی که مدرسه‌ها فعال هستند، دانش‌آموزان امکان تماشای این فیلم را داشته باشند. به همین دلیل امیدوارم وزارت آموزش و پرورش حمایت لازم را انجام دهد تا شرایط برای تماشای این فیلم از طریق مدارس بهتر فراهم شود.

صافی همچنین اظهار کرد: یک معضل اساسی در بحث سینمای کودک و نوجوان این است که با وجود ساخته شده فیلم‌های خوب اما بیشتر آن‌ها فقط به نام کودک و نوجوان هستند چرا که برای این قشر سنی ساخته نمی‌شوند و بیشتر درباره کودکان و نوجوانان هستند در حالی که خوشبختانه فیلم «پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی» لحنی کودکانه دارد.

او در این باره افزود: یکی از مشخصات بارز این لحن کودکانه فانتزی صحبت کردن است، در حالی که بیشتر فیلم‌های ما در این ژانر رئال هستند. اما ما برای ساخت این فیلم از این مرز عبور کردیم و همان‌طور که یک کودک با رویاها و خیال‌پردازی‌هایش زندگی می‌کند فیلم را ساختیم. ضمن اینکه سکانس‌های موزیکال فیلم هم در جذب بیشتر مخاطبان رده سنی کودک و نوجوان تأثیر دارد.

 

صافی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در جشنواره کودک و نوجوان هم فیلم «پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی» در بخش بین‌الملل حضور داشت و در جشنواره رشد هم جایزه گرفته است می‌توان این مسئله را در نظر گرفت که شرایط برای نمایش جهانی آن می‌تواند مهیا شود چرا که فیلم با زبان جهانی ساخته شده است.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر