%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa-%d9%85%d8%af%d8%b1%d8%b3%d9%87

دربست مدرسه

خلیج فارس- مهراب احمدی: هرساله با آغاز فصل پاییز و شروع سال تحصیلی، در کنار دغدغه ثبت نام و انتخاب مدرسه، موضوع قیمت سرویس های دانش آموزان نیز سر زبان ها می افند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ چند سالی است که برای تسهیل در تردد و رفاه حال دانش آموزان، سرویس های مدارس کار جابجایی محصلان را برعهده دارند که البته استقبال خانواده ها یک روی سکه است. روی دیگر سکه که طی سالهای اخیر زیاد شنیده می شود، افزایش دریافتی از والدین، سوار کردن دانش آموزان بیش از ظرفیت و بعضا بروز اتفاقات غیراخلاقی در برخی شهرها می باشد.

معاون سازمان تاکسرانی بوشهر نیز می گوید: بیشترین شکایت هایی که سالهای گذشته درباره سرویس های دانش آموزان پیش آمده، دریافت وجه بیش از نرخ مصوب و همچنین سوار کردن دانش آموزان بیشتر از ظرفیت خودرو بوده که امسال برای جلوگیری از این مشکل برنامه ریزی های زیادی داریم.

بهمن حیات داوودی در گفتگو با «خلیج فارس» با اشاره به اینکه ثبت نام از رانندگان متقاضی سرویس مدارس در حال نهایی شدن است، ادامه داد: هر سال سازمان تاکسیرانی در راستای اجرای قانون حمل و نقل دانش آموزان بنا به درخواست آموزش و پرورش و اولیای دانش آموزان، خودروهای لازم را جهت جابه جایی دانش آموزان بعد از انجام مراحل تعیین صلاحیت فردی و خودرویی، اختصاص می دهد.

وی ادامه داد: از خانواده ها نیز درخواست داریم سرویس هایی برای تردد دانش آموزان خود انتخاب کنند که کد تاکسیرانی داشته باشند، چرا که از فیلترهای مختلفی عبور کرده و در صورت بروز تخلف، قابل شناسایی و پیگیری می باشد.

به گفته وی، تاکسی و ون های مجاز به فعالیت در سرویس دانش آموزان از طریق مدارس به والدین متقاضی معرفی می شود، ضمن اینکه کمیته ای در هر آموزشگاه جهت نظارت بر عملکرد و رسیدگی به شکایت ها ایجاد می شود که علاوه بر آن، ما نیز به شکایت ها از رانندگان رسیدگی می کنیم.

حیات داوودی درباره اینکه برخی رانندگان سرویس مدارس اقدام به سوار کردن تعداد بیشتری از دانش آموزان خصوصا در مقاطع دبستان می کنند، اظهار داشت: طبق قانون هر خودرو علاوه بر راننده، ظرفیت فقط ۴ نفر را دارد و پلیس امسال تاکید کرده که با سرویس هایی که بیش از ظرفیت فعالیت دارند، برخورد می کند. ضمن اینکه از والدین و اولیای مدارس می خواهیم در این زمینه نظارت و تخلفات را گزارش کنند.

وی با بیان اینکه امسال پیش بینی صدور مجوز و فعالیت ۴۰۰ تاکسی یا ون در قالب سرویس مدارس بوشهر داریم، ادامه داد: برای نظارت بر فعالیت آنها، در مرحله اول کارگروه مربوطه در مدرسه به سرپرستی مدیر یا معاون آموزشگاه در این خصوص پیگیری خواهد داشت، در مرحله بعد ما بازرسانی را در ساعت فعالیت سرویس در نزدیکی مدارس فعال خواهیم کرد و پلیس راهور نیز تاکید کرده درباره سوار کردن دانش آموزان به اندازه ظرفیت خودرو نظارت جدی خواهند داشت.

معاون تاکسیرانی شهرداری بوشهر درباره نرخ گذاری امسال سرویس مدارس گفت: براساس ابلاغیه استانداری، قیمت ها نسبت به سال قبل ۶ درصد افزایش یافت و به تایید شورای شهر رسید. براین اساس نرخ ماهانه ون یا سواری جهت هر دانش آموز در منطقه یک ۸۰ هزارتومان و برای انتقال از منطقه یک به منطقه دو نیز ۱۰۶ هزارتومان در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: همچنین مینی بوس نیز در مناطق یک و دو ۵۰ هزارتومان و در صورت جابجایی از منطقه یک به دو ۵۸ هزارتومان می باشد.

حیات داوودی از پارامترهایی همچون نرخ تورم، افزایش دستمزدها به عنوان عوامل موثر در افزایش نرخ سرویس ها یاد کرد.

گفتنی است از شرایط فعالیت مینی بوس به عنوان سرویس مدارس این است که یک نفر به عنوان مراقب در آن فعالیت داشته باشد و هزینه آن توسط راننده پرداخت گردد.

همچنین از مبالغ مصوب، ۳ هزارتومان سهم عوامل اجرایی مدارس می باشد که از درآمد راننده کسر می گردد. اقدامی که دلیل آن پرداخت حق الزحمه به مدیر یا معاون مدارس جهت نظارت بر سرویس های دانش آموزان پیش بینی شده و امید می رود به این مهم توجه گردد.

جدول نرخ سرویس مدارس بوشهر براساس نوع خودرو و منطقه بندی

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر