حکم جالب یک قاضی در تنگستان+ عکس

حکم جالب یک قاضی در تنگستان+ عکس

خلیج فارس: همواره در خصوص آسیب های حضور در زندان گفته شده، از جمعیت بالای افراد در بند که جداسازی مجرمان خشن و جرایم دیگر را با دشواری مواجه می کند و می تواند مسیر جدیدی از تداوم جرم خصوصا برای افراد تازه وارد باز کند تا نگاه سرزنش گونه اطرافیان و جامعه پس از آزادی مجرم که فشار روانی مضاعفی را بر وی تحمیل خواهد کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ اما قانون دست قضات را بازگذاشته و این فرصت را فراهم کرده تا مجرمان به جای رفتن به حبس، تحت نظر قاضی به مجازات های جایگزین که بخشی از آن انجام کارهای عام المنفعه است محکوم شوند.

چندی پیش یکی از قضات بوشهر در حکمی قابل توجه برای دو متخلف که اقدام به جمع آوری مرجان های دریایی در بوشهر کرده بودند، بجای صدور حکم زندان و مجازات مالی، آنها را مکلف کرد برای آشنایی بیشتر با چگونگی حفاظت محیط زیست و تنویر ذهن آنان در مورد مخرب بودن اقدام هایی که انجام داده اند، به مدت سه ماه در روزهای جمعه به پاکسازی سواحل بوشهر از میدان رئیسعلی دلواری تا گمرک محکوم و جریمه کرد.

تازه ترین اقدام در این خصوص مربوط به یکی قاضی در دادگستری شهرستان تنگستان است که برای فردی صادر شد که متهم به توهین به امام جمعه اهرم و تشویش اذهان عمومی درباره وی است.

براساس این گزارش، قاضی عبدالحمید خدری رییس دادگاه کیفری تنگستان به جای صدور رای تعزیری دو سال حبس برای متهم، از ظرفیت های قانونی ماده ۱۸ استفاده کرده و در راستای حبس زدایی، با صدور حکمی، وی مکلف شد درایام مشخصی، بیانات رهبر انقلاب از سال۱۳۸۰ تا ۱۳۹۴ درمورد اهمیت نماز جمعه و جایگاه ائمه جمعه را تحقیق و پژوهش کرده و پس از تایید معاونت آموزش دادگستری استان به اجرای احکام تحویل دهد.

وی همچنین محکوم علیه را مکلف کرد از امام جمعه اهرم به طور رسمی عذرخواهی کند.

به هرحال با توجه به ظرفیت هایی که قانون پیش بینی کرده و در جرایمی که منجر به نگرانی جامعه درباره آزاد بودن متهمان نمی شود، مجازات های جایگزین حبس و سوق دادن مجرمان به حرکت های اجتماعی و عام المنفعه می تواند تاثیرات زیادی روی این افراد داشته باشد.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر