حمایت پارس جنوبی از فرهنگ و هنر استان بوشهر تقویت می‌شود+ عکس

خلیج فارس: مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان منطقه ویژه پارس گفت: حمایت این سازمان از گروههای هنری و فرهنگی استان تقویت و تعامل با رسانه های محلی افزایش می یابد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ ایوب بنوی همزمان با هفدهمین سالروز تاسیس سازمان منطقه ویژه پارس از دفتر پایگاه اطلاع رسانی «خلیج فارس» بازدید کرد و در نشستی با مدیرمسئول و خبرنگاران این رسانه حضور یافت.

بنوی با اشاره به نقش حاکمیتی سازمان منطقه ویژه پارس گفت: به منظور انعکاس مطلوب تر فعالیت های صورت گرفته در محدوده منطقه ویژه پارس در رسانه ها که به تعامل بیشتر نفت با جامعه پیرامونی منجر می شود، اقداماتی در دستور کار است که در گام نخست پخش برنامه رادیویی “پارس و توسعه” طی روزهای زوج از صدای مرکز بوشهر آغاز شده است.

بنوی با اشاره به اینکه برنامه مذکور همه رویدادهای منطقه ویژه پارس و حوزه پیرامونی را در بر خواهد گرفت، افزود: سوژه های بکری در بخش های صنعت، فرهنگ و محیط زیست منطقه ویژه می باشد که ضرورت ارتباط بیشتر با رسانه ها برای معرفی آنها وجود دارد.

مدیر روابط عمومی سازمان منطقه ویژه پارس ادامه داد: همچنین با وجود محدودیت های قانونی در زمینه هزینه کرد خارج از سازمان، از محل صرفه جویی ها و همچنین امکاناتی که در اختیار این سازمان قرار دارد، برنامه هایی برای حمایت بیشتر از گروههای فرهنگی و هنری استان در دستور کار است.

بنوی خاطرنشان کرد: تقویت جشنواره های مربوطه توسط این سازمان از جمله تئاتر دفاع مقدس و سپردن بخش عمده برنامه های سازمان منطقه ویژه به گروههای هنری استان در این راستا دنبال می شود.

بنوی خاطرنشان کرد: اگر علاوه بر سازمان منطقه ویژه، سایر شرکت ها و پتروشیمی های فعال درمنطقه ویژه هم دست کم ۵۰ درصد برنامه های فرهنگی خود را با استفاده از ظرفیت بالای گروههای هنری استان برگزار کنند، زمینه حمایت بهتری از فرهنگ و هنر استان فراهم می شود که تلاش داریم زمینه این مهم فراهم شود.

این مقام مسئول در سازمان منطقه ویژه پارس با اشاره به تفاهم نامه این سازمان با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطرنشان کرد: بخشی از برنامه های حمایتی این سازمان نیز در قالب این تفاهم نامه تدوین شده که دنبال خواهد شد.

بنوی با اشاره به ظرفیت های فراوان انرژی در استان بوشهر گفت: با این وجود در رسانه های استان جذب خبرنگار تخصصی حوزه انرژی کمتر مورد توجه قرار گرفته که این سازمان آمادگی دارد به افراد علاقمند و مستعد در این حوزه آموزش های لازم را ارائه کرده و برای تقویت خبرنگاری انرژی در استان برنامه های حمایتی داشته باشد.

مدیرمسئول «خلیج فارس» نیز در این نشست ضمن تشکر از نگاه مثبت مدیریت سازمان منطقه ویژه پارس با استان بوشهر ابراز امیدواری کرد: برنامه ریزی های درازمدت و مستمری برای حمایت جدی تر پارس جنوبی از حوزه فرهنگ و هنر استان دنبال شود.

علی احمدی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگرچه منطقه ویژه پارس از نظر جغرافیای سیاسی در قلمرو استان بوشهر است، اما وقتی وارد فنس های این سازمان می شوید رنگ و بوی استان بوشهر کمتر به چشم می آید که انتظار می رود حوزه روابط عمومی و فرهنگی سازمان که از نیروهای بومی می باشد با حمایت مدیریت این منطقه برای اتصال فرهنگی پارس جنوبی با استان بوشهر برنامه ریزی کند.

احمدی ادامه داد: با توجه به حضور خرده فرهنگ های مختلف در پارس جنوبی، اقدامات فرهنگی و وجود نمادهایی بیشتری از استان بوشهر، زمینه ساز اتصال فرهنگی بوشهر و عسلویه و نیز آشنایی مطلوب تر شاغلان این منطقه با ظرفیت های استان بوشهر را در پی خواهد داشت.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر