حادثه خبر نمی‎کند!

خلیج فارس: تردد آزار دهنده کامیونها در خیابان اصلی شهر خصوصا در حواشی بنگاههای معاملات گوجه فرنگی و شرکت های باربری، می تواند در هر لحظه پیام آور یک اتفاق ناگوار باشد. بی شک اگر در خصوص این مهم تدبیری اندیشه نگردد، می تواند با ندامت و پشیمانی بی حاصل همراه شود.

حسن محدث زاده

آبدان و تماته؛ این دو نام سالهاست که باهم عجین شده اند و ملازم هم. معاش اکثریت مطلق اهالی دیار آبدان از کشت و پرورش تماته، این محصول غذایی می گذرد که سهم پررنگی در سبدخانوار دارد.

کیفیت خوب تماته حاصل دسترنج کشاورزان سختکوش آبدانی، موجب گردیده که این شهر در دو دهه گذشته به مرکز تولید گوجه فرنگی خارج از فصل تبدیل گردد. در فصل برداشت گوجه فرنگی، که معمولا از آذرماه آغاز و تا فروردین ماه ادامه می یابد، شاهد حضور چشمگیر و قابل توجه کارگران فصلی و کامیون های سنگین و نیمه سنگین در شهر می باشیم.

هر چند که این افزایش بیش از پیش کامیون ها در شهر، نشان از توسعه کشاورزی و به تبع آن رونق شهر می باشد، اما از جهتی شلوغی، افزایش وقوع خطر تصادف را در پی دارد. همزمانی فصل برداشت با فصل کاری مدارس از سویی و استقرار مدارس به ویژه در مقطع ابتدایی در حاشیه خیابان اصلی آبدان از سوی دیگر، نگرانی ها را از به مخاطره افتادن سلامت دانش آموزان افزایش داده است.

تردد آزار دهنده کامیون ها در خیابان اصلی شهر خصوصاً در حواشی بنگاه های معاملات گوجه فرنگی و شرکت های باربری، می تواند در هر لحظه پیام آور یک اتفاق ناگوار باشد. بی شک اگر در خصوص این مهم، تدبیری اندیشه نگردد، می تواند با ندامت و پشیمانی بی حاصل همراه گردد.

در این خصوص سه راهکار پیشنهاد می گردد:

– هدایت و الزام کامیون ها جهت استقرار در پارکینگ های عمومی شهر با بهره گیری از ظرفیت های قانونی، تعاملی و عرفی. هم اکنون فقط یک پارکینگ در ضلع غربی استادیوم ورزشی شهدای آبدان وجود دارد که شهرداری و شورای شهر می بایست نسبت به تعیین پارکینگی جدید اقدام جدی نمایند.

– انتقال بنگاه ها و باربری ها به خارج شهر، منطقی ترین تدبیری است که باید صورت بگیرد که در طی سالهای گذشته علیرغم درخواست مکرر عامه مردم، مورد غفلت واقع گردیده است. شاید خروج یکباره از محدوده شهر، از توان و عهده بنگاه دار یا مدیرشرکت باربری خارج باشد فلذا مدیران مربوطه باید در واگذاری زمین و پرداخت تسهیلات مناسب، همکاری لازم و واقعی را مبذول دارند.

– استقرار پلیس راهور نیز از ضرورت هایی است که نه تنها در فصل کشاورزی، بلکه در تمامی ایام سال احساس می گردد. هر چند از منظر قانونی، آبدان شرایط استقرار پلیس راهور را دارا نیست اما تجربه نشان داده که با مدیریتِ «پیگیری» و «تعامل» بسیاری از اموری که به ظاهر ناممکن است، می تواند به فعلیت برسد.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر