جزییات وام ضروری برای 14 هزار بازنشسته بوشهری/ میانگین حقوق بازنشسگان استان

خلیج فارس: نام نویسی از بازنشستگان برای پرداخت تسهیلات ضروری تا پایان آبان ادامه دارد و طبق گفته مدیر صندوق بازنشستگی استان، تلاش می شود سهمیه بوشهر اجرایی شود.

داریوش کشتکار در گفتگو با «خلیج فارس» ادامه داد: 14 هزار بازنشسته در استان داریم که تلاش داریم این تسهیلات ضروری برای همه آنها جذب شود، هرچند اولویت با افرادی است که تاکنون تسهیلاتی دریافت نکرده اند. اولویت بعد از آن با کسانی است که سابقه بازنشستگی بیشتر و پرداختی حقوقی کمتری دارند.

جزییات ثبت نام

وی ادامه داد: متقاضیان تحت پوشش صندوق بازنشستگی می توانند تا آخر آبان با مراجعه به صفحه نخست سایت صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس cspf.ir و در منوی زرد رنگ «ثبت نام وام ضروری بازنشستگان و موظفین 95» نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

کشتکار افزود: اعلام شماره دفترکل، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات و شماره تلفن همراه فرد ثبت نام کننده در هنگام ثبت نام الزامی است.

داریوش کشتکار تاکید می کند: بازنشستگان متقاضی این تسهیلات می توانند به دفاتر و کانون های بازنشستگی در شهرستان خود مراجعه و فرم های شان را تحویل دهند.

سه میلیون؛ سه ساله

وی گفت: تسهیلات 3 میلیون تومانی با کارمزد چهار درصد است و دوره بازگشت آن هم 36 ماهه می باشد.

به گفته این مسئول، بازنشستگان در هنگام ثبت نام باید شماره دفترکل، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات و شماره تلفن همراه را در اختیار داشته باشند.

رییس صندوق بازنشستگی بوشهر ادامه داد: وام ضروری نیاز به ضامن یا وثیقه ندارد و بازنشستگان عضو صندوق می توانند در سامانه صندوق درخواست خود را ثبت کنند».

وی خاطرنشان کرد: قبلا میزان وام ضروری بازنشستگان 3 میلیون تومان بود که سال گذشته 4 میلیارد تومان برای دو هزار نفر پرداخت شد.

سالانه 800 نفر به بازنشسته های استان اضافه می شود

داریوش کشتکار می گوید: صندوق بازنشستگی کشوری در استان بوشهر 11 هزار و 500 بازنشسته و 3500 نفر نیز مستمری بگیر دارد، ضمن اینکه 16 هزار نفر از کارکنان دولتی استان هم مشترک آن هستند.

به گفته وی، 80 درصد بازنشستگان استان مرد هستند، ضمن اینکه بیشترین گروه نیز مربوط به آموزش و پرورش است.

کشتکار خاطرنشان کرد: هر سال به طور میانگین 800 نفر به بازنشسته های استان اضافه می شود.

میانگین حقوق بازنشستگان بوشهر

از رییس صندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر درباره میانگین حقوق بازنشستگان پرسیدیم که وی گفت: بررسی های آماری نشان می دهد متوسط دریافتی بازنشسته ها یک میلیون و 500 هزارتومان می باشد.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر