خبر-لیان-شهر

جذب نیروهای بومی در پارس جنوبی ۱۰ درصد افزایش یافت

خلیج فارس: مردم استان بوشهر امیدوارند که در ساخت و بهره‌برداری از منطقه ویژه پارس سه(پارس شمالی) که به گفته مسئولان در اینده نزدیک آغاز می‌شود، شاهد نقش آفرینی بیشتر نیروهای بومی این استان باشد.

خلیج فارس: میزان جذب نیروهای بومی در شرکت‌های فعال مستقر در پارس جنوبی و پارس دو(کنگان) طی دو سال اخیر افزایش ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ اشتغال نیروهای بومی در پارس جنوبی همواره به عنوان یکی از مهمترین مطالبات مردم استان بوشهر بوده است تا جوانان تحصیل‌کرده این استان بتوانند در صنایع مستقر در استان مشغول به کار شوند.

در تازه ترین گزارش، مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اعلام کرد: میزان جذب نیروهای بومی در شرکت‌های فعال مستقر در پارس جنوبی و پارس دو(کنگان) طی سال ۹۳ و ۹۴، چهار هزار و ۲۹۷ نفر بوده است.

این در حالی است که در مدت مشابه (سال های ۹۱ و ۹۲) سه‌هزار و ۸۸۱ نفر از نیروهای بومی جذب پروژه های منطقه ویژه پارس شده بودند که اکنون رشد ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

برپایه این گزارش، در بازه زمانی تیرماه ۹۳ تا پایان آبان ماه سال‌جاری با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌هایی که با شرکت‌های مستقر در منطقه صورت گرفت، تبدیل وضعیت ۳۷ نفر از شاغلان بومی شهرستان عسلویه به صورت قرارداد مستقیم انجام شد و این در حالی است که تا پیش از این تنها ۳ نفر به صورت قرارداد مستقیم در این شرکت‌ها مشغول به کار بودند ضمن آنکه ۲۰۰ نفر از کارجویان این شهرستان نیز به صورت پیمانکاری جذب و به‌کارگیری شدند.

مدیریت کار و اشتغال منطقه در گزارش خود می‌افزاید: عدم تناسب نیاز بازار کار منطقه با رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها(صرفا تربیت نیروی کارشناس از سوی مراکز علمی)، عدم توجه کافی به مهارت‌های فنی و حرفه‌ای طی سالیان گذشته و خلا موجود در ارتباط  صنعت و دانشگاه را می‌توان از جمله دلایل نبود متخصص در میان فارغ التحصیلان دانشگاه ها برشمرد.

تفاهم‌نامه‌ای به مبلغ شش میلیارد تومان با هدف توسعه آموزش های فنی و مهارتی نیروهای بومی با سازمان فنی و حرفه ای کشور منعقد شده است که در این راستا با تاکید مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و با توجه به دوره های برگزار شده از سوی مراکز فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تاکنون بیش از ۶۵ درصد مبلغ تعهد شده از سوی این سازمان پرداخت شده است.

توانمندسازی دانش آموزان در شهرستان‌های عسلویه، کنگان، جم و دیر برای موفقیت در کنکور سراسری(طرح نخبه پروری)، هدایت نیروی کار به فراگیری آموزش‌های فنی و مهارتی و همچنین برگزاری دوره‌های کارآموزی در شرکت های فعالمنطقه را می‌توان از جمله اقدامات منطقه ویژه پارس در راستای تربیت نیروهای متخصص بر شمرد.

مردم استان بوشهر امیدوارند که در ساخت و بهره‌برداری از منطقه ویژه پارس سه(پارس شمالی) که به گفته مسئولان در اینده نزدیک آغاز می‌شود، شاهد نقش آفرینی بیشتر نیروهای بومی این استان باشد.

به نوشته مهر، براساس تفاهم نامه منطقه ویژه پارس و سازمان فنی و حرفه ای، دوره‌های آموزشی صنایع نفت و گاز در چندین نقطه استان بوشهر برگزار می شود که می‌تواند نیروهای مورد نیاز برای صنایع مذکور را تربیت و تامین کند.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر