%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%da%af%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%b3-%d8%ac%d9%86%d9%88%d8%a8%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%82%d8%b7%d8%b1-%d8%a8%db%8c%d8%b4

تولید گاز ایران در پارس جنوبی از قطر بیشتر می‎شود/ سهم بالای اشتغال غیربومی‌ها در شرکت‌های پتروشیمی

به گزارش سوک ، مهدی یوسفی صبح امروز در جمع شماری از مسؤولان استان بوشهر با تشریح فعالیت‌ شرکت‌ها و فازهای پارس جنوبی اظهار داشت: ۲۴ فاز توسعه‌ای در پارس جنوبی پیش‌بینی شده که تاکنون فاز اول تا دهم آن به بهره‌برداری رسیده است.

وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید با اولویت‌بندی که صورت گرفته، تمرکز خود را بر فازهای قدیمی کردیم، به طوری که فاز ۱۲ در پایان سال ۹۳ با حضور رئیس جمهور و فازهای ۱۵ و ۱۶ در سال ۹۴ با ۵۰ میلیون مترمکعب تولید افتتاح شدند ضمن اینکه فازهای ۱۷،۱۸ و ۱۹ هم گاز وارد آنها شده است.

یوسفی افزود: بر اساس قولی که وزیر نفت داده تا پایان دولت یازدهم تولید روزانه گاز ایران از پارس جنوبی از میزان تولید کشور قطر عبور خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی با بیان اینکه منطقه عسلویه، مجتمع بزرگی از مجتمع‌هاست، اظهار داشت: برای جلوگیری از خام فروشی، مجتمع پالایش سیراف پیش‌بینی شده و خردادماه سال گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی ادامه داد: پروژه پارس ۳ در شهرستان‌های دیر، دشتی و تنگستان واقع شده  در مجموع ۶ شهرستان استان بوشهر در فرایند توسعه پارس درگیر هستند.

یوسفی با اشاره به اشتغال ۶۰ هزار نفر شاغل در عسلویه، بیان داشت: ۱۱۸ نفر نیروی خارجی هم در ۱۰ شرکت در منطقه پارس جنوبی فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی با اشاره به مصوبه اشتغال ۵۰ درصد نیروی بومی در منطقه پارس جنوبی گفت: این مصوبه تاکنون به صورت کامل محقق نشده که عمده دلایل آن، نوع و میزان آموزش‌های مهارتی متناسب با نیازهای منطقه است و در جذب‌های صورت گرفته در آغاز فعالیت منطقه، سهم غیربومی‌ها خیلی زیاد بوده است.

وی اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید سهم اشتغال نیروهای بومی در پارس جنوبی با احتساب طرح‌های جدید به ۳۰ درصد رسیده است، به طوری که در مجتمع گاز پارس جنوبی ۴ هزار و ۳۰۸ نفر بومی و ۴ هزار و ۳۱۴ نفر غیربومی، در پتروشیمی‌ها که وضعیت خوب نیست ۱۴ هزار نفر غیربومی و ۶ هزار نفر بومی و در شرکت‌های نفت و گاز پارس هم ۶ هزار و ۳۰۰ نفر بومی و ۲۵ هزار نفر غیربومی فعالیت دارند.

یوسفی گفت: در حوزه مسائل کارگری شاهد روند رو به مثبتی هستیم و تجمعات کارگری کاهش داشته است و این امر به خاطر کمک‌های وزارت کشور، استانداری، فرمانداری‌ها و دستگاه‌هایقضایی و دادستان‌های منطقه بوده، هر چند در برخی شرکت‌ها همچنان تاخیر در پرداخت حقوق را شاهد هستیم.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر