بوشهر در پایتختی کتاب دوم شد+ عکس

بوشهر در پایتختی کتاب دوم شد+ عکس

 بخلیج فارس: در آئین پایانی دومین دوره طرح پایتخت کتاب ایران که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت تهران برگزار شد، از شهر بوشهر به عنوان شهر دوم پایتخت کتاب ایران تجلیل گردید.

به گزارش «خلیج فارس»؛ حمیده ماحوزی در این مراسم که لوح سپاس شهر دوم پایتخت کتاب ایران را از دست معاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد، بیان داشت: از بین ٩٩ شهر شرکت کننده در “طرح پایتخت کتاب ایران” ١٠ شهر به مرحله نهایی دست یافتند که از بین در نهایت ٣ شهر به مرحله پایانی داوری راه یافتند که شهر بوشهر با فاصله خیلی کم با شهر نیشابور از نظر جمع بندی امتیازها رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داد.

ماحوزی ادامه داد: در بخش عشایر و روستاهای برگزیده دوستدار کتاب، به دلیل فعالیت‌های گسترده، ابتکاری و مردمی در ترویج کتابخوانی، روستای “چهارروستایی” در همراهی با ۹ روستای دوستدار کتاب، رتبه چهارم روستاهای دوستدار کتاب دومین دوره انتخاب شدند که در نهایت جوایز این روستاها و عشایر شامل لوح تقدیر وزاری کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی و حمایت از طرح‌های برگزیده ترویج کتابخوانی، مبلغ ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی، مبلغ ۵۰ میلیون ریال از سوی دفتر توسعه روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مبلغ ۶۰ میلیون ریال کانون عالی فرهنگی هنری مساجد، یک بسته کتاب‌های آموزشی و مبلغ صد میلیون ریال حواله کتاب از سوی وزارت ارشاد است.

وی یادآورشد: طرح پایتخت کتاب ایران به منظور توسعه فرهنگی و ترویج کتاب خوانی و با هدف حمایت از برنامه ها، پیشنهادهای نو و ابتکاری با موضوع کتاب و کتاب خوانی از سال ٩٣ در کشور شروع شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: پارسال هم اهواز به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی و بوشهر بعنوان نامزد پایتخت کتاب معرفی و از یونسکو و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لوح تقدیر دریافت کرد.

ماحوزی گفت: امسال طرح پایتخت کتاب استان بوشهر با امضای ١٠٠ تفاهم نامه با مشارکت شش شهر این استان به تهران ارسال شد.

وی افزود: همه دستگاه های اجرایی و سازمان ها در امضای تفاهم نامه های طرح پایتخت کتاب شرکت فعالی داشتند ولی بیشترین تعداد تفاهم نامه های امضا شده برای این طرح مربوط به شهرداری بوشهر است.

ماحوزی در پایان گفت: این لوح تقدیر که حاصل تلاش ها و برنامه های نوآورانه، مشارکت جویانه، مؤثر و منسجم برای سال ١٣٩۵ و با مشارکت همه نهادهای دولتی و غیر دولتی شهر بوشهر را تا یک قدمی “پایتخت کتاب ایران” پیش برد به مردم فرهیخته و کتاب دوست استان بوشهر تقدیم می دارم؛ به امید آنکه با ادامه این تلاش در سال های آینده، گام های بلندی در مسیر رشد و تعالی شهروندان این خطه قهرمان پرورر برداشته شود.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر