بوشهری‎ها در غربالگری رایگان بیماری‌ قلبی و عروقی+عکس

بوشهری‎ها در غربالگری رایگان بیماری‌ قلبی و عروقی+عکس

خلیج فارس: این طرح که در همه شهرستان های استان در حال اجراست، به افراد خدمات مشاوره‌ای تغذیه و در صورت نیاز رژیم غذایی ارایه و در صورت نیاز مراحل درمانی آغاز می شود.

خلیج فارس: طرح رایگان غربالگری قلب سالم تمامی افراد بالای ۳۰ سال بوشهر در کلینک قلب سالم در حال انجام است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ پزشک کلینیک قلب سالم در حاشیه سنجش سلامت قلب مدیران ارشد حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این طرح به منظور تشخیص ریسک ابتلای افراد به بیماری‌های قلبی عروقی انجام می‌گیرد.

دکتر معصومه بوستانی افزود: تمامی افراد بالای ۳۰ سال می‌توانند با مراجعه به کلینیک قلب سالم و تکمیل پرسشنامه تهیه شده نسبت به اندازه گیری قد، وزن، فشار خون و انجام آزمایش خون خود اقدام کنند.

وی با اشاره به رایگان بودن این طرح گفت: پس از دریافت و بررسی نتایج آزمایش، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی فرد در آینده محاسبه خواهد شد.

دکتر بوستانی با اشاره به حضور کارشناس تغذیه در کلینیک قلب سالم بیان داشت: به افرادی که در طرح قلب سالم شرکت می‌کنند و در مقایسه با قد خود دارای وزن بیشتری هستند خدمات مشاوره‌ای تغذیه و در صورت نیاز رژیم غذایی ارایه می‌شود.

پزشک کلینیک قلب سالم بوشهر گفت: مرکز قلب سالم بوشهر واقع در درمانگاه هفتم تیر (خیابان سنگی، روبروی شرکت برق استان) از ساعت ۷:۳۰ تا ۹ صبح آماده سنجش قد، وزن، فشار خون و خون گیری از شهروندان محترم می‌باشد.

دکتر بوستانی یادآور شد: شهروندان عزیز باید بخاطر داشته باشند که برای انجام آزمایش خون صبحانه میل نکرده باشند.

وی در رابطه با احتمال ابتلای مراجعه کنندگان به بیماری قلبی عروقی و یا دیابت گفت: در صورت تشخیص ابتلای افراد به بیماری مراحل درمانی آغاز می‌شود که این خدمات در همه مراحل به صورت رایگان انجام می‌گیرد.

طرح قلب سالم همزمان در تمامی شهرستان‌های استان بوشهر در حال انجام است.

http://www.bpums.ac.ir/UploadedFiles/gFiles/04__25675da1.jpghttp://www.bpums.ac.ir/UploadedFiles/gFiles/07__25808ffc.jpghttp://www.bpums.ac.ir/UploadedFiles/gFiles/06__cd130f64.jpg

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر