بوشهری‌ها امیدوارترین مردم به آینده کشور معرفی شدند

خلیج فارس: براساس نتایج یک نظرسنجی رسمی، شهروندان بوشهری امیدوارترین مردم به آینده کشور هستند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ این نظرسنجی توسط خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) طی دو مرحله بهار و تابستان امسال انجام شده است.

براساس اعلام این خبرگزاری، نظرسنجی مذکور در تهران و ۳۰ مرکز استان به روش تصادفی و متناسب با جمعیت هر مرکز استان صورت گرفت و هدف اصلی آن سنجش میزان رضایت مندی شهروندان از عملکرد دولت یازدهم در شش ماه نخست سال بوده است.

براساس اعلام خبرگزاری ایرنا، نتایج این نطرسنجی نشان داده بوشهری ها با ۹۳٫۲ درصد بیشترین امیدواری را به سرنوشت کشور را داشته اند.

جالب اینکه رتبه های بعدی نیز در اختیار استان های مرزی قرار داشته، طوری که شهرهای ایلام (۹۱٫۶ درصد)، بیرجند (۸۴٫۷ درصد)، سندج (۸۳٫۴ درصد)، بجنورد (۸۲٫۸ درصد) و اهواز (۸۲٫۶ درصد) امیدوارترین مردم به آینده و سرنوشت کشور اعلام شده اند.

همچنین نتایج این نظرسنجی نشان داد ۷۳٫۸ درصد مردم ایران نسبت به بهبود شرایط کشور با حضور دولت روحانی امیدوارند.

بر پایه نتایج به دست آمده، رضایت مردم از عملکرد دولت یازدهم در سه ماهه دوم امسال افزایش ۱۱٫۶ درصدی داشته است؛ این درحالیست که در فصل گذشته ۶۲٫۲ درصد شهروندان ایرانی از عملکرد دولت ابراز رضایت کرده اند.

مطابق این نظرسنجی ۶۹ درصد مردم معتقدند ارزش ها توسط دولت یازدهم حفظ و رعایت شده و ۵۹٫۳ درصد هم اعلام کرده اند که انتظارات آنان توسط دولت برآورده شده است.

در حوزه مسایل اقتصادی مردم ۵۲٫۷ درصد از کل نمره میانگین، در حوزه مسایل اجتماعی ۵۹ درصد از کل نمره میانگین، در حوزه مسایل سیاسی ۶۷٫۵ درصد از کل نمره میانگین و در حوزه مسایل فرهنگی ۶۴٫۷ درصد کل نمره میانگین را به این موضوع ها اختصاص داده اند.

.همچنین ۶۶۱ درصد مردم ایران پیرامون چشم اندار آینده ایران نظر خوش بینانه ای دارند، این رقم در مقایسه با فصل بهار با رشد ۱۱٫۴ درصدی رو به رو است.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر