خبر-لیان-شهر

اعتراض به وضعیت پروازهای استان/ توقف خودرو در پارک‌های بوشهر پولی می‌شود

خلیج فارس: در این نشست، لایحه شهرداری درباره ترک تشریفات دو پارکینگ مکانیزه تصویب شد. همچنین هزینه احداث غرفه های ماهی گلی در سطح شهر نیز تعیین گردید.

خلیج فارس: نشست علنی شورای شهر بوشهر با بررسی چند لایحه و نطق های برخی اعضای شورا همراه بود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این نشست که همه اعضای شورای شهر حضور داشتند، لوایح شهرداری درباره هزینه اجاره برخی خدمات در آستانه نوروز، چند تملک در مسیر طرح و موافقت با ایجاد برخی سازه های تفریحی بخش خصوصی برای ایام نوروز در ساحل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

براین اساس مقرر شد هزینه اجاره غرفه های ماهی گلی، سبزه و اقلام سفره عید ۵۰۰ هزارتومان باشد. ابعاد اولیه این غرفه ها ۹ متر است و در ازای هر متر درخواست اضافه ۵۰ هزارتومان دریافت می شود. همچنین مقرر شد شهرداری های مناطق در خصوص جانمایی این غرفه ها نظارت کنند تا حریم پیاده روها مسدود نشود.

همچنین با لایحه شهرداری در خصوص اخذ هزینه پارکینگ در برخی پارک های ساحلی در ایام نوروز موافقت شد. یشنهاد شهرداری اخذ ۲ هزارتومان در ازای هر ساعت پارک خودرو در چهار پارک ریشهر، صدف، مرجان و شغاب و هر ساعت توقف مازاد نیز هزارتومانبود. اما اعضای شورای شهر این مبلغ را بالا دانسته و این نرخ ها را به ترتیب هزار (ورودی) و ۵۰۰ (هر ساعت توقف مازاد) در نظر گرفتند.

قرار است پارکینگ های ساحلی بوشهر در مناقصه محدود و با قیمت پایه ۵۰ میلیون تومان به یک پیمانکار واگذار شود، ضمن اینکه از ۲۵ اسفند امسال تا ۱۵ فروردین سال آینده فعال بوده باشد. همچنین با تصویب شورای شهر، مقرر گردید از خودروهای با پلاک بوشهر (۴۸) هزینه پارکینگ اخذ نشود.

در ادامه این نشست، لایحه شهرداری درباره ترک تشریفات دو پارکینگ مکانیزه مورد بحث قرار گرفت و چون اعلام شده شرکت مذکور در کشور انحصاری است، با آن موافقت گردید. در این لایحه اعلام شده: هزینه اجرای این دو پارکینگ مکانیزه در مرکز شهر بوشهر ۳۲۰ میلیون تومان و هر کدام شامل ۴۰ دهنه است.

همچنین در این جلسه تملک چند ملک مردمی در مسیر طرح مورد بررسی و برخی از آنها مصوب شد. در این جلسه، آماره رییس کمیسیون بودجه و حقوقی شورای شهر اظهار داشت: در بودجه سال آینده شهرداری بیش از ۶ میلیاردتومان برای تملک اراضی پیش بینی شدع که قرار است بجای خرید املاک جداگانه، صرف بازگشایی چند محور مهم در مرکز و جنوب شهر شامل گذرهای شاهمیری، مخبلند، توحید و سنگی به عاشوری شود.

اعتراض به وضعیت پروازهای استان

در این نشست مهرزاد آسایش عضو شورای شهر نیز طی نطق پیش از دستور خود نسبت به وضعیت نامطلوب پروازهای استان انتقاد کرده و خواستار انعکاس این موارد توسط مسئولان استانی شد.

وی گفت: علاوه بر لغو و تاخیرهای طولانی پروازهای بوشهر که دامنه اش از مشکلات جوی هم بیشتر شده و ناشی از نقص فنی هواپیماها عنوان می شود، در هفته پیش شاهد فروش بلیت اضافه به مسافران پرواز یکی از ایرلاین ها (اترک) بودیم که برخی از مسافران پرواز تهران را در بوشهر جا گذاشت.

وی با بیان اینکه نظیر چنین اتفاقاتی از عجایب سفر هوایی در کشور ماست که نصیب بوشهری ها شده، ادامه داد: عمر بالای ناوگان هوایی در این مشکل غیرقابل انکار است و امیدواریم مذاکرات دولت برای ورود هواپیماهای جدید موثر باشد، ولی مواردی نظیر فروش بلیت هواپیما بیشتر از ظرفیت آن یا عدم عذرخواهی و توضیح قانع کننده به مردم در مواقع تاخیر پرواز، نارضایتی مسافران و بعضا واکنش هایی از سوی آنها در فرودگاه مهرآباد طی هفته های اخیر را به دنبال داشته است.

نایب رییس شورای شهر بوشهر خاطرنشان کرد: انتظار می رود مسئولان استانی با جدیت بیشتری این اعتراضات را به گوش مسئولان رسانده و شاهد تکریم مسافران استان در چنین مواقعی باشیم.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر