%d8%a7%d8%b2-%d8%b9%d8%b2%d9%85-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d8%aa%d8%a7-%d9%81%d8%b1%d8%b5%d8%aa%e2%80%8c%d8%b3%d9%88%d8%b2%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa

از عزم دولت تا فرصت‌سوزی بانک‌های استان

خلیج فارس: در شرایطی که دولت عزم خود را برای رونق صنایع کوچک جزم کرده و ارائه تسهیلات ارزان قیمت را کلید زده، ولی خبر می رسد شبکه بانکی استان بوشهر در مقابل مصوبه دولت به کندی عمل کرده و به عبارتی فرصت سوزی می کند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در تایید این موضوع، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از آمار پرداخت تسهیلات به کمتر از ۱۵ درصد صنایع معرفی شده و واجد شرایط استان توسط بانک ها خبر داده است.

این در شرایطی است که وی ماه گدشته در همین ایام با اشاره به پرداخت تسهیلات فقط به ۳ واحد تولیدی معرفی شده، ابراز امیدواری کرده بود که در شهریور روند اجرای مصوبه دولت در رونق صنایع کوچک بهبود یابد.

براساس مصاحبه تازه حسینی محمدی با تسنیم، تاکنون فقط ۲۹ واحد تولیدی استان توانسته اند تسهیلات بانکی را دریافت کنند که در مقایسه با ماه گذشته، تنها ۲۶ واحد تولیدی افزایش یافته است.

این در شرایطی می باشد که به گفته این مقام مسئول، ۲۴۳ واحد صنعتی بوشهر برای ارائه تسهیلات شناسایی شده اند که پرونده ۳۸ مورد آنها به بانک ارسال گردیده است.

به عبارتی، جمع و تفریق اعداد بالا نشان می دهد تا امروز کمتر از ۱۵ درصد واحدهای تولیدی استان موفق به اخذ تسهیلات موردنظر دولت برای رونق فعالیت خود شده اند.

شایان ذکر است تسهیلات مذکور برای کشور دارای سقف ۱۶ هزار میلیاردی است که بوشهر تاکنون فقط ۲۲ میلیاردتومان دریافت کرده، آن هم برای کمتر از ۱۵ درصد واحدهای شناسایی شده.

بنابراین زمانی که این طرح به سقف مورد نظر رسیده، هر استانی که بیشترین تسهیلات را گرفته، در فعال کردن واحدهای تولیدی و اشتغال بیشتر سود کرده است.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر