از درد دل دختر شهید مهدوی تا وعده های استاندار بوشهر

شهادت رسید.
 نخستین کنگره نادر مهدوی شهید شاخص کشور در سال ۹۴ روز شنبه با حضور جانشین فرمانده بسیج مستضعفان و قرارگاه راهیان نور کشور، معاون وزیر آموزش و پرورش، مسئولان و مردم استان بوشهر در روستای بحیری از توابع شهرستان دشتی این استان همراه با اولین اعزام کشوری دانش آموزی راهیان نور از این روستا برگزار شد.
در مراسم کنگره شهید شاخص ملی کشور سردار شهید نادر مهدوی از خانواده این شهید والامقام تجلیل وازکتاب شرح حماسه نادر مهدوی وشهدای خلیج فارس رونمایی شد.
سردار شهید نادر مهدوی در سال ۴۲ در روستای بحیری شهرستان دشتی استان بوشهر به دنیا آمد و در دوران دفاع مقدس حضوری چشمگیر در جبهه ها داشت. وی شانزدهم مهر سال ۶۶ همراه با چند نفر از همرزمانش، برای گشت زنی و حفاظت از آبهای نیلگون خلیج فارس، با استفاده از دو فروند قایق تندروی توپدار و یک فروند ناوچه به سمت جزیره فارسی در خلیج فارس حرکت کردند که مورد تهاجم بالگردهای آمریکایی قرار گرفتند و در یک نبرد نابرابر توسط آمریکایی ها اسیر و پس از شکنجه فراوان به شهادت رسید. به نوشته ایرنا ، این شهید والا مقام به عنوان شهید شاخص کشور در سال ۱۳۹۴ معرفی شده است.

 

سردار پاسدار علیرضا تنگسیری ؛ جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه

* شهید نادر مهدوی وهمرزمانش که در دوران دفاع مقدس قدرت نظامی آمریکا در خلیج فارس را به چالش کشیدند باعث عزت وافتخار نیروهای مسلح هستند.

*سردار شهید مهدوی با رشادت وشجاعت کم نظیر خود باعث شد قدرت پوشالی استکبار از بین برود وسایر رزمندگان با جسارت وشجاعت بیشتر و بهتر به مقابله با دشمنان درخلیج فارس بروند.

* حماسه شهید نادر مهدوی برای همیشه درتاریخ ایران اسلامی و استان بوشهر ماندگار و جاودانه است.

* استان بوشهر همواره درمقابله با استعمار و استکبار پیروز و سربلند بوده و به عنوان الگویی برای سایر نقاط کشور شده است.

*شهدا باعث آرامش، آسایش و امنیت امروز جامعه شدند و اقتدار نیروهای مسلح ما نیز با هدایت فرماندهی معظم کل قوا باعث حفظ و احساس بهترین امنیت و آسایش مردم ایران اسلامی درسطح منطقه وجهان شده است .

آیت الله صفایی بوشهری ؛ امام جمعه بوشهر

* استان ولایت مدار بوشهر بیش از۲۰۰ سال سابقه حماسه ومبارزه در برابر استکبار وپرچم داری دفاع ازخلیج فارس رادارد.

* مردم استان بوشهر در طول مبارزه با قدرتهای استکباری و بیگانگان شهیدانی نظیر سردار شهید رییسعلی دلواری و سردار شهید مهدوی را تقدیم کرده اند.

* سردار شیهد مهدوی وهمر زمانش در مبارزه با استکبار جهانی قدرت نظامی آمریکا را به چالش کشیدند.

* امروز هم جوانان ما با تاسی والگو گرفتن از این شهیدان اماده ایثار، فداکاری وجانفشانی در راه اسلام، انقلاب وپیروی ازولی فقیه زمان حضرت امام خامنه ای هستند.

* امروز مهمترین سلاح ما افزایش بصیرت وآگاهی والتزام به دین واعتقادات دینی وارزش های معنوی و همچنین ادامه راه شهیدان است.

سردار فتح الله جمیری ؛ فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر

* معرفی شهید نادر مهدوی بعنوان شهید شاخص کشور در سال ۹۴ باعث افتخار استان بوشهر و ایران اسلامی است.

*شهید نادر مهدوی و حماسه آفرینی هایش برای همه کشورهای اسلامی که با استکبار جهانی در حال مبارزه هستند الگو است.

* استان بوشهر در مبارزه با استکبار جهانی سابقه ۲۰۰ ساله دارد و نمونه بارز این استکبار ستیزی قیام شهید رئیسعلی دلواری است.

*در دوران جنگ تحمیلی دشمن بیش از دو هزار و ۸۳۴ بار جزیره خارگ استان بوشهر را بمباران کرد اما مردم این جزیره و استان بوشهر با شجاعت و صبر و بردباری مقاومت کردند و صدور نفت ایران لحظه ای متوقف نشد.

* جمع آوری آثار فرهنگی، تصاویر، دست نوشته های شهید مهدوی و انتشار آنها در یک مجموعه، برگزاری نشست های تخصصی و همایش های ویژه، راه اندازی بنیاد شهید مهدوی، برگزاری مسابقات فوتبال، والیبال و فوتسال گرامیداشت این شهید و آغاز اردوهای راهیان نور با نام شهید نادر مهدوی از جمله برنامه های پاسداشت کنگره این شهید عنوان کرد.

* امروز به صورت همزمان از سوی ۳۲ سپاه کشور با محوریت شهیدان مهدوی، توسلی و شهریاری برنامه های ویژه ای برگزار می شود.

زهرا مهدوی ؛ دخترشهید مهدوی

*من هنوز به دنیا نیامده بودم که پدرم در عملیات نابرابر با ناو امریکا درخلیج فارس به شهادت رسید.

*شهید مهدوی تنها متعلق به خانواده شهید نیست او متعلق به همه مردم روستای بحیریِ ، شهرستان دشتی، استان بوشهر وایران اسلامی است .

* پدر شهیدم باعث افتخار وعزت مردم ولایت مدار استان بوشهر وایران اسلامی شده واز اینکه همه آزادی خواهان از وی به عنوان الگوی مبارزه ومقابله با امریکا واستکبار یاد می کنند خوشحالم.
دخترشهید مهدوی گفت:برگزاری این مراسم وکنگره شهدا باعث انتقال بهتر فرهنگ ایثار وشهادت می شود.

مصطفی سالاری ؛استاندار بوشهر

* همدلی وهم زبانی مورد تاکید مقام عظمای ولایت با تاسی والگو گرفتن از راه ومسیر شهدا بیشتر امکان پذیر خواهد شد.

*یکی ازاهداف عالیه همه شهیدان پایداری، توسعه وپیشرفت انقلاب اسلامی و کشور بوده وشهدا بدون وابستگی به گروه یا جناحی مهمترین هستی خود را که جانشان بود در این راه ایثار کردند.

* یکی دیگر از اموزه های شهیدان اتحاد، همدلی وانسجام جامعه بوده وما باید در ادامه راه شهدا وحدت واتحاد خود را تقویت کنیم تا بتوانیم در توسعه وپیشرفت کشور گام برداریم .

* همه باید درمسیر انقلاب واهداف عالیه انقلاب که مسیر تعالی ورشدتوام با پیشرفت های علمی وتوسعه اقتصادی، اجتماعی کشور است گام برداریم که باعث اقتدار کشور وانقلاب اسلامی خواهدشد.

*امروز توسعه کشور در گرو اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است که موجب می شود نیازمندی های ملت تامین شود و ورفاه زندگی واشتغال به همراه خواهدداشت.

* اعزام کاروان راهیان نور یکی از کارهای فرهنگی برای انتقال فرهنگ ایثار، مقاومت وشجاعت به نسل جوان است وبرهمکاری همه دستگاه های اجرایی واداری برای اعزام موفق این کاروان ها تاکید کرد.

*سعی خواهد شد اماکن بزرگ و عمومی استان به نام سردار شهدی مهدوی نامگذاری شود ودراین راستا ورزشگاه ۱۵ هزارنفری شهر بوشهر به نام شهید مهدوی نامگذاری خواهدشد.

* یک میدان بزرگ نیز در ورودی شهر خورموج احداث و به نام سردار شهید مهدوی نامگذاری می شود وتندیسی بزرگ از این شهید نصب خواهدشد .

حمیدرضا کفاش ؛معاون پرورشی وزیر آموزش وپررش

* بیش از۶۵۰هزار دانش آموز از سراسر کشور سال گذشته در قالب اردوی راهیان نور از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس بازدید کردند.

*جامعه دانش اموزی کشور با تقدیم ۳۶ هزار شهید نقش بسیار بزرگی در دوران دفاع مقدس داشته است.

* فرهنگیان کشور نیز با ۲۵ هزار شهید علاوه بر نقش ورسالت فرهنگی خود با ایثارخون مقدس خویش همراه وهمگام مردم حافظ انقلاب اسلامی ودست اوردهای آن بوده اند.

*استان بوشهر ۴۷۰ شهید دانش اموز و۱۱۱شهید فرهنگی در دوران دفاع مقدس تقدیم حراست از نظام مقدس اسلامی کرده است.

*اعزام اولین کاروان راهیان نور دانش آموزی کشور از روستای بحیری شهرستان دشتی که زادگاه و مزار شهید شاخص ملی سردار شهید نادرمهدوی است، باعث افزایش روحیه معنوی وایثارگری در دانش اموزان خواهدشد.

*دولت تدبیر وامید توجه ویژه ای به کاروانهای راهیان نور و برنامه های فرهنگی برای انتقال فرهنگ ایثار وشهادت دارد وتمام امکانات وزارتخانه های مختلف از جمله آموزش وپرورش درخدمت اعزام موفق این کاروان ها است.

* استان بوشهر درزمینه اعزام کاروان راهیان نور دانش اموزی از استان های برتر وموفق کشور بوده وامیداست که سایر استان ها نیز از این استان برای اعزام راهیان نور الگو بگیرند.

ناصر کرمی ؛مدیرکل آموزش وپرورش استان بوشهر

*درسال گذشته بیش از۱۰ هزار و۶۵۲ دانش اموز از این استان در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شدند.

*امسال نیزبالغ بر۱۲ هزاردانش اموز از استان بوشهر به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام می شوند.

*اعزام اردوی راهیان نور دانش اموزی از روستای بحیری دشتی و از کنار مزار سردار شهید مهدوی باعث می شود که سال تحصیلی دانش اموزان با روحیه وانرژی معنوی وایثارگری آغاز شود.

*امسال ازشهرستان دشتی نیز۲۱۰ دانش اموز پسر با شش دستگاه اتوبوس به همراه ۲۴فرهنگی و۱۲پاسدار و راوی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند.

*اردوی این دانش آموزان به مدت سه روز بوده وازمناطق عملیاتی ویادمان های دفاع مقدس درجنوب کشور بازدید خواهندکرد.عکس : عباس حیدری ایرنا

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر