%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%b9%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d8%ad%d8%b3%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d9%87%d9%86%d8%b1%d9%85%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d9%88%d8%b4%d9%87%d8%b1

اجرای تعزیت حسینی توسط هنرمندان بوشهری در آلمان

به گزارش سوک ؛ مدیر گروه فرهنگی هنری بی‌تا صبح امروز در جمع خبرنگاران در ارتباط با این برنامه گفت: تور اجرای برنامه های آئینی تعزیت حسینی «نجواگران عشق»،  کاری از گروه فرهنگی هنری بی تا در شهرهای فرانکفورت، برلین، لایپزیک، گلزن کرشن و کلن کشور  آلمان انجام می‌شود.

مهدی جلالی افزود: این برنامه‌ها قرار است در دهه آخر ماه صفر از اربعین حسینی تا وفات پیامبر اکرم (ص) در شهرهای مختلف آلمان اجرا شود و  اجرای برنامه‌های   «نجواگران عشق» شامل آئین‌های مذهبی و بومی استان بوشهر شامل سنج و دمام، تعزیه، نمایش صحنه‌ای، نوحه خوانی، یزله و … است.

وی با اشاره به برنامه‌های گروه بی تا در آلمان گفت:  شنبه ۱۹ نوامبر اجرای برنامه در نشست نمایش فیلم‌های مستند عاشورایی «فدراسیون شیعیان آلمان» بود که شب گذشته انجام شد.

جلالی ادامه داد: یکشنبه ۲۰ نوامبر در شهر فرانکفورت اجرای مراسم سنتی عزاداری در مرکز اسلامی فرانکفورت و چهارشنبه ۲۳ نوامبر هم اجرای برنامه در سفارت ایران در برلین انجام می‌شود.

مدیر گروه هنری بی تا خاطرنشان کرد: پنجشنبه ۲۴ نوامبر اجرای برنامه در مرکز اسلامی برلین، جمعه ۲۵ نوامبر حضور در نماز جمعه و اجرای برنامه عزاداری در مرکز اسلامی افغانستانی‌های مقیم آلمان در برلین، شنبه ۲۶ نوامبر اجرای برنامه در حسینیه شیعیان در لایپزیک و یکشنبه ۲۷ نوامبر هم اجرای  اجرای برنامه عزاداری آئینی در دهمین همایش اربعین حسینی شیعیان اروپا در گلزن کرشن انجام می‌شود و آخرین برنامه گروه هم یکشنبه ۲۷ نوامبر اجرای برنامه عزاداری در جمع ایرانیان مقیم کلن در خانه جانبازان برگزار خواهد شد.

جلالی بیان کرد: نفرات اعزامیِ گروه شامل کریم آبادی، عباس بارونی،  سید محمد حسین سیدزاده، محسن حیدریه ، قاسم فاله، هادی رود و امین زنده بودی  هستند.

وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای صدور مجوز و اجرا در کشور آلمان گفت: در اینجا باید از تلاش، حمایت و پیگیری جدی سید علی  موجانی رایزن فرهنگی ایران در برلین نهایت قدردانی و سپاس را داشته باشم که در تمام مراحل انجام کار همواره از ما حمایت کردند.

مدیر گروه فرهنگی بی تا اظهار داشت: موجانی همواره ترویج فرهنگ سنتی ایرانی به ویژه آیین‌های سنتی عزاداری آن هم در ماه محرم و صفر در دستور کار داشته و در این تور هم نهایت همکاری را با گروه بی تا انجام داد.

جلالی اضافه کرد: لازم است تشکری هم از محمد حسن باستی از مدیران استان بوشهر داشته باشم که باوجود اینکه حوزه کاری ایشان در فعالیت‌های عمرانی است، اما برای اعزام گروه کمک‌های زیادی به ما کردند.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر