آغاز پروژه جدید توسط شهرداری بوشهر/ میگلی نژاد: روگذر میدان آزادی به مناقصه رفت+ تصاویر

خلیج فارس: شهردار بوشهر گفت: براساس وعده زمان معارفه ام مبنی بر فعال کردن پروژه های شهرداری و کلنگ زنی طرح ها به صورت هفتگی، عملیات اجرایی چند پروژه مهم دیگر در آینده نزدیک آغاز می شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ غلامعلی میگلی نژاد در حاشیه آغاز عملیات اجرایی چهار پروژه جدید که صبح امروز با حضور اعضای شورا و خبرنگاران صورت گرفت، ادامه داد: در این راستا پروژه احداث تقاطع غیر همسطح میدان آزادی (برج مقام) به مناقصه رفته و آگهی آن در نشریات سراسری منتشر شده، ضمن اینکه تمهیداتی در نظر گرفته شده که پیمانکار توانمندی برای این پروژه انتخاب شود.

به گفته وی، برآورد اعتبار این پروژه حدود ۲۰ میلیاردتومان می باشد و تلاش می کنیم تا به فاصله کمی، تقاطع غیرهمسطح میدان شهید مطهری نیز وارد مرحله اجرایی شود.

میگلی نژاد ادامه داد: برخی معتقدند شهرداری توانمندی کافی برای اجرای همزمان این دو پروژه بزرگ شهری را ندارد، ولی با توجه به مدیریتی که بر منابع مالی و داشته های خود ایجاد کرده ایم، به این مهم بسیار خوش بین هستیم.

وی همچنین از پیگیری پروژه ایجاد شهربازی و پارکینگ طبقاتی خبر داد و گفت: در این خصوص با سرمایه گذاران بخش خصوصی مذاکراتی را آغاز کرده ایم و در آینده نزدیک وارد مرحله اجرا خواهیم شد.

شهردار بندر بوشهر با اشاره به اینکه با پروژه های کلنگ زنی شده امروز، طی دو ماه و نیم گذشته ۱۷ پروژه در شهر بوشهر استارت خورده، گفت: تاکنون یک ریال دریافتی از دولت نداشته ایم و هرآنچه آغاز شده با اعتبارات داخلی شهرداری بوده است، ضمن اینکه بودجه امسال شهرداری با افزایش ۲۰ درصدی به رقم ۱۱۶ میلیاردتومان رسیده که مصمم هستیم بیشتر از این میزان فعالیت در شهر صورت بگیرد.

وی بخش عمده پروژه هایی که امروز کلنگ زنی شد را در حوزه بهبود بهداشت عمومی، فضای تفریح در محلات و همسان سازی پیاده روی خیابان امام خمینی (سنگی) دانست و ابراز امیدواری کرد: با انتخاب پیمانکار تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی و اجرای پروژه شهربازی و پارکینگ طبقاتی، رضایت مندی بیشتری در خصوص پروژه های شهرداری شکل بگیرد.

پروژه هایی که کلنگ زنی شد

میگلی نژاد درباره پروژه هایی که امروز کلنگ زنی شد، توضیح داد: روکش آسفالت خیابان آیت الله طالقانی از سه راه صدرا تا ورودی گمرک به مساحت ۶۰ هزار  متر مربع و طی ۳ ماه انجام می شود.

به گفته وی، این پروژه با اعتبار یک میلیارد و ۱۸۶ میلیون تومان اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به کلنگ زنی پروژه همسان سازی پیاده روی خیابان امام خمینی (سنگی) خصوصا در تقاطع های اصلی و فرعی منشعب به آن گفت: در این پروژه ۱۲ هزار متر مربع موزایک فرش انجام خواهد شد و ۶۴۸ میلیون تومان اعتبار برای آن پیش بینی شده است.

شهردار بندر بوشهر از آغاز عملیات اجرایی ساخت پارک محله ای باهنر به مساحت یک هکتار خبر داد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته، زمین موردنظر از اداره راه و شهرسازی گرفته شده و تلاش می شود این پروژه فقدان بوستان در این محله و مناطق پیرامونی را تا حدودی پوشش دهد.

وی اعتبار این پروژه را ۴۰۰ میلیون تومان و مدت اجرای آن را ۳ ماه اعلام کرد.

همچنین امروز پروژه کانال دفع آبهای سطحی از سه راه سبزآباد به سه راه امامزاده و سرتل آغاز شد.

میگلی نژاد گفت: مدت زمان اجرای این پروژه ۳ ماه و اعتبار آن قریب ۵۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که می تواند مشکلات بهداشتی ناشی از رهاشدن آبهای سطحی در این منطقه را مرتفع کند.

شهردار بوشهر با اشاره به اینکه پروژه پیاده رو سازی از سه راه بهمنی به سه راه بیمارستان سلمان فارسی فعال است، خاطرنشان کرد: یکی از خواسته های مهم شهروندان روکش آسفالت این مسیر به سمت سرتل می باشد که فرآیند انتخاب پیمانکار آن در حال انجام است و در آینده نزدیک اجرایی می شود.

FavoriteLoadingاضافه کردن به علاقه مندی ها!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
کانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهرکانون تبلیغات و گرافیک لیان شهر